• asiathemes[at]gmail[dot]com
  • (2)245 23 68

Niepaństwowe i państwowe uczelnie w warszawie – ranking popularnych kierunków

admin      0    113 Views

Niepaństwowe i państwowe uczelnie w warszawie – ranking popularnych kierunków

Ukończyłeś liceum, zdałeś maturę i zastanawiasz się co dalej? Wielu młodych ludzi przeżywa takie dylematy. Jeśli chcesz ułatwić sobie wybór zapoznaj się z naszym artykułem, w którym przedstawimy kilka uczelni wyższych osiągających najlepsze wyniki naukowe oraz wysokie pozycje w rankingach!

Przed wami prezentacje uczelni z Warszawy, które zajmują wysokie pozycje, w jednym z najstarszym i najbardziej opiniotwórczym, rankingu miesięcznika „Perspektywy 2018”. Bazujemy na rankingu kierunku psychologia.

Wszystkie uczelnie z Warszawy znajdziesz tutaj: http://www.uczelnie.pl/miasto/warszawa/

Uczelnie niepaństwowe

  • SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny

Uczelnia zajmuje wysokie pozycje w rankingu, co ważne wyprzedzając wiele uczelni państwowych, w tym UJ, APS czy Uniwersytet Wrocławski. W zestawianiu znalazły się wydziały warszawskie, odpowiednio na drugiej i trzeciej pozycji, a także na piątej pozycji sklasyfikowano ośrodek zamiejscowy w Sopocie. To nie lada osiągnięcie dla prywatnej szkoły wyższej. SWPS od lat stawia na wysokiej jakości nauczanie, zatrudnia wybitnych wykładowców co przekłada się na osiągane prze studentów wyniki. Oferta kierunków i specjalności również jest rozbudowywana i co ważne zgodnie z aktualnymi trendami na rynku. Studenci wybierają uczelnie także z powodu bardzo dobrej infrastruktury lokalowej czy atrakcyjnej oferty zajęć dodatkowych.

  • Akademia Ekonomiczno – Humanistyczna Vizja

Jest kolejną uczelnią prywatną, która zostawia w tyle utytułowane państwowe uniwersytety. Dawniej znana jako Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania lub potocznie „Pawia”. Zajęła 12 miejsce w rankingu kierunku psychologia, tym samym osiągnęła lepszy wynik niż Uniwersytet Śląski, UMCS czy Uniwersytet Łódzki. Studenci mają do wyboru wiele specjalności związanych z mediami, sprawowaniem opieki psychologicznej nad młodzieżą czy neuropsychologię. Powołano specjalistyczne Studium Języków Obcych dbające o wysoki poziom znajomości języków obcych wśród studentów. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu sal nauka jest bardziej efektywna. Uczelnia funduje staże oraz stypendia dla najlepszych i wyróżniających się studentów oraz uczestniczy w programie Erasmus +. Dla osób spoza stolicy uczelnia wprowadziła program „Akademickiej Sieci Mieszkaniowe”, która zapewnia noclegi w specjalnie przygotowanych mieszkaniach.

Uczelnie państwowe

  • Uniwersytet Warszawski

Warszawska uczelnia od lat zajmuje najwyższa pozycje w rankingu. Czyje jednak na sobie oddech prywatnego uniwersytetu, ponieważ różnice punktowe pomiędzy nimi nie są duże. Za UW stoi długoletnia tradycja edukacyjna, nie tylko w obszarze psychologii, miliony grantów na badania i doskonale wykształcona, przygotowana do pracy ze studentami, kadra. Wydział Psychologii doczeka się nowoczesnego budynku na Ochocie, w którym będą prowadzone badania oraz zajęcia ze studentami. Oferta edukacja na zmienia się i powstaje co raz więcej nowoczesnych kierunków jak: stosowana psychologia zwierząt.

  • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Psychologia to jeden z kilku kierunków dostępnych na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej. Sam Instytut Psychologii, składa się z 13 katedr, prowadzących badania naukowe oraz nauczanie w zakresie psychologii ogólnej, psychologii klinicznej, psychologia osobowości, czy psychologii sądowej. Do dyspozycji studentów oddano nowoczesne, samodzielne pracownie komputerowe, pracownię metod diagnostycznych oraz laboratorium testów wiedeńskich. Pasjonaci psychologii mogą rozwijać się w uczelnianych kołach naukowych oraz uczestniczyć w organizowanych przez uczelnię konferencjach.

Uczelnie z innych miast Polski znajdziesz tutaj: http://www.uczelnie.pl

Leave a Reply