• asiathemes[at]gmail[dot]com
  • (2)245 23 68

O czym pamiętać, realizując test penetracyjny?

admin      0    118 Views

O czym pamiętać, realizując test penetracyjny?

Tak samo jak zamykamy drzwi na zamki w domu, aby uchronić się przed włamaniem, tak samo powinniśmy również zabezpieczyć nasz komputer przed różnymi niechcianymi programami i zasadzkami, aby wykraść nasze dane. Co zatem warto uczynić?

Zarządzanie sieciami i testy penetracyjne – znakomity pomysł

Oprócz standardowego badania witryn, wprowadzenia programów antywirusowych itd. warto także regularnie co jakiś czas robić testy penetracyjne. Dzięki nim odkryjemy potencjalne luki, które mogą niestety prowadzić do braku stosownych zabezpieczeń w naszych systemach, a co za tym idzie – do prawdziwego ataku hakerskiego. O czym jednak warto pamiętać, decydując się na testy penetracyjne?

Osobny komputer albo wyłączenie programu antywirusowego

Choć to wydaje się dość logiczne, często nie wiedzieć czemu omijamy ten punkt i denerwujemy się, jak testy penetracyjne nie idą na naszym laptopie. Administracja serwerami poprzez te testy powinna się bowiem odbywać z innego komputera – w końcu włamujemy się na nasz własny system. A przynajmniej trzeba wyłączyć program antywirusowy….

Czas i miejsce

Następnie trzeba być przygotowanym na to, że takie testy penetracyjne to nie kwestia kilku minut. Jeśli chcemy rzeczywiście posprawdzać dokładnie wszystko, a zatem zeskanować hasła, wykonać atak systemu docelowego, poszukać luk, zeskanować wszystko – to zajmuje dosyć sporo czasu. Warto także mieć od razu na uwadze to, że później w zasadzie zawsze trzeba jeszcze wprowadzić pewne zmiany w funkcjonowaniu naszego systemu.

Leave a Reply