• asiathemes[at]gmail[dot]com
  • (2)245 23 68

Jak sprawdzić nocleg w Zakopanem?

admin      0    97 Views

Jak sprawdzić nocleg w Zakopanem?

Decydując się na spędzenie urlopu w Zakopanem musi pamiętać o tym, aby sprawdzić obiekt hotelowy, który nas interesuje. Warto pamiętać, że jest to miejscowość, która cieszy się ogromną popularnością przez cały rok. Nie od dziś wiadomo, że w sieci regularnie pojawiają się fikcyjne noclegi. Po dojechaniu na miejsce okazuje się, że taki obiekt nie istnieje. Pod wskazanym adresem możemy zastać pole, czy też inną firmę, która nie ma nic wspólnego z przekrętem. Jedni oszuści znikają, jednak następni się pojawiają. Właśnie dlatego przed dokonaniem rezerwacji należy zweryfikować obiekt. Nie jest to trudne, ani czasochłonne zadanie.

Biuro Promocji Miasta

Warto wiedzieć, że istnieje coś takiego, jak Biuro Promocji Miasta. Dzwoniąc tam możemy sprawdzić, czy dana kwatera znajduje się w bazie. Jeśli tak, to mamy pewność, że istnieje ona w rzeczywistości, a ponadto spełnia określone standardy. Sporym utrudnieniem jest fakt, że wiele obiektów noclegowych nie dokonało rejestracji. Oznacza to, że w bazie znajduje się jedynie cześć przedsiębiorstw, które świadczą usługi noclegowe. Nie może być to nasz jedyny wyznacznik podczas poszukiwań. W przypadku, gdy dany hotel nie znajduje się w bazie powinniśmy spróbować innej metody weryfikacji.

Numer telefonu stacjonarnego

W zdecydowanej większości kwater i hoteli znajduje się telefon stacjonarnych. Jeśli znajdziemy w sieci wyjątkowo korzystną ofertę, to możemy poprosić o numer stacjonarny. Oszuści z pewnością nie będą go posiadać, a więc nie będą mieli możliwości nam go podać. Bardzo często bywa tak, że osoby wyłudzające pieniądze bazują głównie na kontakcie internetowym. Rzadko oferują one możliwość kontaktu telefonicznego. Wynika to z faktu, że większość osób rezerwujących nocleg online nie decyduje się na kontakt z obiektem. Po prostu dokonujemy zapłaty, a w określonym terminie udajemy się do hotelu.

Opinie użytkowników

Oczywiście każde przedsiębiorstwo możemy sprawdzić w rejestrze firm. Nie mamy jednak żadnej pewności, że dane nie zostały skradzione. Być może pod wskazanym adresem istnieje hotel, jednak nie jest on tym, który zarezerwowaliśmy.
Rozsądną opcją jest zapoznanie się z opiniami użytkowników, którzy korzystali z oferty danego hotelu. Uważajmy jednak na fałszywe oceny, które oszuści wystawiają sobie sami. Poszukajmy informacji np. w mediach społecznościowych, czy też forach tematycznych wpisując frazę bestwestern opinie. Jeśli każdy z powyższych sposobów weryfikacji okaże się nieskuteczny, to najprawdopodobniej mamy do czynienia z hotelem widmo, który nie istnieje.

Leave a Reply