• asiathemes[at]gmail[dot]com
  • (2)245 23 68

Jak kupić pierwsze buty dla dziecka?

admin      0    101 Views

Jak kupić pierwsze buty dla dziecka?

Nauka chodzenia to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu dziecka, o czym bardzo dobrze zdają sobie sprawę rodzice. Zazwyczaj maluch stawia pierwsze kroki, gdy osiągnie pierwszy rok życia, czy mnie więcej w 9-18 miesiącu. Oczywiście jest to kwestia bardzo indywidualna i nie należy przymuszać malca do tego, aby zacząć samodzielnie się poruszać, warto pozwolić mu na to, aby rozwijał się w naturalny sposób w swoim tempie.

Kiedy kupić pierwsze buty dla dziecka?

Pierwsze buciki dla dziecka należy kupić, jeżeli zaobserwujemy, że zaczyna stawiać ono pierwsze kroki. Dlaczego jest to tak ważne? Bo buty będą chronić stopy dziecka przed różnego rodzaju schorzeniami i pomogą mu w rozwoju umiejętności chodzenia. Oczywiście buty dziecięce muszą być dopasowane do stopy maluszka, dlatego zakupy muszą być poprzedzone dokładnym zmierzeniem stóp dziecka.

Jaki zmierzyć stopę dziecka?

Buty do nauki chodzenia muszą być wygodne, nie mogą cisnąć, ani być zbyt luźne, co może mieć bardzo negatywne skutki dla malucha. Podstawa to prawidłowy pomiar stopy dziecka. Poszczególnie rozmiary mogą się od siebie różnić długością wkładki wewnętrznej, każdy producent może mieć inną rozmiarówkę. Dobrze, jak zatem zmierzyć stopę dziecka? Obrysowanie jej na kartce papieru na podłodze nie jest dobrym rozwiązaniem. Stopa powinna być umieszczona na kartce, przyległa do ściany, zaznaczamy kreskę przy dużym palcu, na tej podstawie dobieramy rozmiar, przy czym but musi być większy o 0,5 cm.

Odpowiednie obuwie od zaufanego producenta

Pierwsze buty dla dziecka to ważna sprawa, dlatego nie warto na nich oszczędzać, inaczej stopy malucha mogą nie rozwijać się w odpowiedni sposób. Obuwie musi mieć szeroki nosek, usztywniany zapiętek oraz elastyczną podeszwę, która nie będzie krępować ruchów. Dobrze sprawdzą się buty emel od polskiego producenta, który wykonuje buty doskonałej jakości.

Leave a Reply