• asiathemes[at]gmail[dot]com
  • (2)245 23 68

Jak bezpiecznie oszczędzać nasze pieniądze?

admin      0    104 Views

Jak bezpiecznie oszczędzać nasze pieniądze?

Jak bezpiecznie oszczędzać nasze pieniądze? Na to pytanie każdy z nas choć szukał dobrej odpowiedzi. Starsze pokolenie pewnie powiedziałoby, że w skarpecie, ale współcześnie mamy zdecydowanie lepsze i efektywniejsze sposoby na oszczędzanie. Przy tym są one całkowicie bezpieczne.

Poznaj swoje potrzeby…

Na początku musimy zastanowić się, na co chcemy oszczędzać. Czy chcemy mieć stały dostęp do pieniędzy czy jednak zdecydujemy się na czasowe zamrożenie naszego kapitału. Oczywiście w zamian za odsetki. W ten sposób zdecydujemy, jaki produkt będzie dla nas najlepszy lokata bankowa, konto oszczędnościowe, a może obligacje. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy.

Produkt skrojony na miarę

Konto oszczędnościowe to bardzo dobry wybór dla osób, które chcą mieć stały dostęp do swojego kapitału. Określoną ilość razy w miesiącu możemy wypłacić zgromadzone środki bez obawy o utratę odsetek.

Lokata będzie korzystniejsza, jeśli chcemy na dłuższy czas zamrozić swoje oszczędności. I jesteśmy pewni, że nie będą nam one wtedy potrzebne. Czy lokatę można zakończyć przed wyznaczonym terminem? Oczywiście, że tak. Umowa z bankiem nie jest cyrografem. Musimy jednak się liczyć, że w takim przypadku utracimy zgromadzone odsetki lub znaczną ich cześć. Dlatego zawsze powinniśmy dwa razy przemyśleć tę decyzję…

Jaka lokata będzie dla nas najlepsza?

Warto porównać ofertę kilkunastu różnych banków. Dzięki temu wybierzemy najlepszą opcję dla siebie. Pomoże nam w tym lokatyoprocentowanie.pl.

Leave a Reply