• asiathemes[at]gmail[dot]com
  • (2)245 23 68

Zlecenie na pieluchomajtki – ważne informacje!

admin      0    104 Views

Zlecenie na pieluchomajtki – ważne informacje!

Zlecenie na pieluchy NFZ albo pieluchomajtki refundacja wystawia nam lekarz. Warto jednak wiedzieć tutaj o pewnych konkretnych rzeczach, które znacząco mogą nam pomóc w realizacji takiego zlecenia od lekarza.

Fakt pierwszy – zlecenie można wystawić na trzy miesiące w przód

Przede wszystkim istotne jest to, że takie zlecenie na pieluchy NFZ można wystawić już spokojnie na trzy miesiące do przodu. Co więcej – NFZ ma możliwość przedłużenia takiego zlecenia do 12 miesięcy w przypadku nieodwracalnej choroby, jaką jest na przykład upośledzenie umysłowe. Dzięki temu redukuje nam się konieczna do odbycia liczba wizyt lekarskich.

Warto jednak zaznaczyć, że zlecenie wystawione od razu na trzy miesiące wiąże się z koniecznością opłacenia wszystkiego na raz. Niektórzy zatem preferują trzy osobne zlecenia, żeby móc rozplanować wydatki

Fakt drugi – zamienniki

Warto także poprosić lekarza, żeby wpisał „pieluchomajtki lub zamienniki”. Wówczas bowiem w ramach limitu refundacji możemy sobie wszystko wygodniej rozłożyć. Przykładowo jeśli w danym miesiącu potrzebujemy więcej pieluch, to bierzemy ich więcej, a w następnym więcej pieluchomajtek czy podkładów.

Fakt trzeci – zlecenia można realizować w wielu różnych miejscach

Na koniec warto powiedzieć, że nie trzeba realizować zlecenia konkretnie w jakiejś jednej aptece, Możliwości jest tutaj naprawdę bardzo wiele. Zalecany jest zakup pieluch w internecie. Gdzie kupić pieluchy na NFZ w internecie? Bardzo dużo firm i aptek oferuje taką możliwość.

Leave a Reply