• asiathemes[at]gmail[dot]com
  • (2)245 23 68

Remont domu – czy malowanie natryskowe ma sens?

admin      0    116 Views

Remont domu – czy malowanie natryskowe ma sens?

Osoby, które mają w planach gruntowną renowację wnętrza i otoczenia domu, często czują się przytłoczone zakresem czy rozmiarem prac, które przed nimi stoją. Na całe szczęście obecnie nowoczesna technologia ułatwia nam takie zadania na tyle, że mieszczą się one w możliwościach przeciętnego właściciela posesji. Doskonałym przykładem jest tu malowanie powierzchni za pomocą urządzeń rozpylających farbę.

Na czym polega malowanie natryskowe?

Ten typ malowania od dawna wykorzystywany jest w różnych gałęziach przemysłu, a także w przypadku usług takich, jak choćby lakierowanie karoserii samochodowej. Od pewnego czasu jednak sprzęt potrzebny do skutecznego malowania natryskowego osiąga ceny przyjazne dla użytkowników indywidualnych. Rodzi to zwiększone zainteresowanie malowaniem natryskowych wśród właścicieli mieszkań i domów, zwłaszcza w sytuacjach, gdy konieczne będzie pokrycie farbą dużych powierzchni.Do malowania natryskowego wykorzystuje się specjalnie przygotowane farby i lakiery, które trafiają następnie do pistoletu natryskowego. Przy użyciu pistoletu, który rozpyla farbę w postaci aerozolu pod dużym ciśnieniem, możemy z łatwością odnowić elewację, w krótkim czasie pomalować ściany w całym domu czy nadać nowy charakter starym meblom.Czy malowanie natryskowe jest trudne?Przy założeniu, że posługujemy się intuicyjnym w obsłudze sprzętem dobrej firmy zgodnie z zaleceniami producenta, ten sposób na malowanie okazuje się jednym z łatwiejszych. Nie tylko nie wymaga on od użytkownika dużego wysiłku czy ryzyka związanego z wielogodzinnym staniem na drabinie, ale także pozwala na uzyskanie efektu równomiernego pokrycia powierzchni farbą.

Decydując się na malowanie natryskowe, mamy też możliwość łatwego naniesienia na duże powierzchnie różnego typu lakierów, również takich, w przypadku których długotrwały kontakt z oparami nie jest zalecany. Najbardziej efektywnym postępowaniem przy malowaniu natryskowym jest niewątpliwie dobra organizacja pracy, która skróci potrzebny na nią czas do minimum i zapobiegnie niespodziewanym przestojom.

Problemy z malowaniem pistoletem – skąd się biorą?

Nie wszyscy użytkownicy pistoletów natryskowych mają z tymi urządzeniami pozytywne doświadczenia. Najczęściej jednak nie wynika to z samej specyfiki wybranej metody malowania, a z niedostosowania do niej sposobu pracy czy przygotowania pomieszczeń. Warto tu pamiętać przede wszystkim o tym, że operując wyrzucanym pod ciśnieniem aerozolem, nie mamy precyzyjnej kontroli nad tym, czy drobinki farby nie trafią w niepożądane miejsca.Dlatego praca z malowaniem natryskowym powinna się odbywać tylko na przestrzeni, gdzie wszystkie przedmioty i powierzchnie takie, jak podłoga, zostały zabezpieczone przy użyciu folii. Konieczne jest także dostosowanie rodzaju używanej farby czy lakieru do odpowiedniego typu dyszy do pistoletu, aby nie uległa ona zapchaniu. Inwestycja w dobry sprzęt do malowania natryskowego to dopiero początek – równie istotna jest również jego odpowiednia konserwacja. Czyszczenie dyszy po każdym użyciu zagwarantuje nam bezawaryjne, sprawne malowanie przy dużej oszczędności czasu.

Artykuł powstał we współpracy z kedziorahydroizolacje.pl/plynna-membrana-dachowa/

Leave a Reply