• asiathemes[at]gmail[dot]com
  • (2)245 23 68

Jak wybrać najlepszą szafę garażową na miejsce parkingowe?

admin      0    160 Views

Jak wybrać najlepszą szafę garażową na miejsce parkingowe?

Potrzebujesz więcej miejsca do przechowywania? Pomyśl o zakupie pojemnej szafy garażowej. To propozycja skierowana przede wszystkim do właścicieli miejsc parkingowych w garażach podziemnych. Jak wybrać dobry mebel?

Szafa garażowa na miejsce parkingowe

Garaż przy domu jednorodzinnym można urządzić według swojego pomysłu. Sprawa wygląda inaczej w przypadku parkingu podziemnego z wykupionym miejscem postojowym. Do dyspozycji jest wtedy znacznie mniej miejsca, które w większości zajmuje pojazd.

Przechowywanie na miejscu parkingowym nie jest jednak niemożliwe. Doskonałym wyborem jest wtedy szafa garażowa, która umieszczona może być na miejscu parkingowym bez konieczności jej stałego montażu.

Jak wybrać dobrą szafę do garażu?

Do produkcji szaf garażowych stosuje się wytrzymałe blachy ocynkowane, które wyróżniają się odpornością na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Są one wyposażone w drzwi otwierane na boki, do góry, a także mogą mieć zamontowane rolety.

Projektowane do garażów podziemnych szafy garażowe mają najczęściej szerokość 2,25 metra, dlatego idealnie mieszczą się na typowych miejscach parkingowych. Wysokość to najczęściej około 2-2,3 metra, a głębokość 90 centymetrów.

Do wyboru są szafy jednokomorowe oraz dwukomorowe. Pierwszy wariant sprawdzi się wtedy, gdy szafa ma nie przeszkadzać w parkowaniu. Komora do przechowywania znajduje się na górze i osadzona jest na dwóch stabilnych nogach. Szafy dwukomorowe przypominają standardowe szafy i dają więcej miejsca do przechowywania. Taki model sprawdzi się jako szafa na rowery – można łatwo umieścić je w dolnej komorze.

Przy wyborze szafy garażowej warto także zwrócić uwagę na zastosowane zabezpieczenia – zamki, systemy antywłamaniowe, alarmy. Szafa garażowa może być również wyposażona w oświetlenie LED na baterie. Producenci mogą zastosować w meblu także dodatkowe haki, uchwyty, półki, drabinki.

Leave a Reply