• asiathemes[at]gmail[dot]com
  • (2)245 23 68

Czym zajmuje się urolog? Wskazania do konsultacji z urologiem

admin      0    122 Views

Czym zajmuje się urolog? Wskazania do konsultacji z urologiem

Urolog jest lekarzem, który prowadzi diagnostykę i leczenie dolegliwości układu moczowego występujących u dorosłych i u dzieci. Jakimi schorzeniami zajmuje się urolog? Kiedy warto się do niego udać?

Dziedzina medycyny jak urologia jest bardzo szeroka. Specjalista – lekarz urolog w swojej praktyce skupia się na narządach wchodzących w skład układu moczowego, a także płciowego u mężczyzn oraz u kobiet. Diagnozuje i leczy narządy jak: nerki, moczowody, pęcherz moczowy, cewka moczowa, prostata, prącie, jądra.

Jakie choroby leczy urolog?

Urolog Łódź koncentruje się na kuracji wielu dolegliwości, które dotykają młodszych i starszych pacjentów obu płci. Czym zajmuje sie urolog?

Choroby, które diagnozuje i leczy urolog:
– zapalenie układu moczowego u dziecka i u dorosłego – infekcje bakteryjne, grzybicze i inne
– kamica nerkowa
– nietrzymanie moczu
– choroby narządów męskich – przerost prostaty, wnętrostwo, załupek, stulejka, wodniaki jądra, żylaki powrózka nasiennego
– zaburzenia erekcji u mężczyzn
– torbiele układu moczowo-płciowego
– nowotwory układu moczowo-płciowego

Kiedy udać się do urologa?

Do specjalisty jak urolog warto udać się wtedy, gdy zauważa się niepokojące objawy dotyczące układu moczowego i płciowego, na przykład ból, pieczenie, kłucie, obrzęki, krwiomocz, nietrzymanie moczu, wyczuwalne guzki i inne zmiany.

Lekarz urolog będzie mógł wykonać wtedy odpowiednie badania, między innymi badania USG (ultrasonograficzne), a także zaleci dodatkową diagnostykę, na przykład badania krwi, wymazy. Na podstawie wyników postawi diagnozę i dobierze leczenie, najczęściej na podstawie leków do stosowania zewnętrznego, wewnętrznego. W wybranych schorzeniach wykonuje się zabiegi.

Leave a Reply