• asiathemes[at]gmail[dot]com
  • (2)245 23 68

Czy opłaca się kupować maszynę CNC do cięcia styropianu?

admin      0    110 Views

Czy opłaca się kupować maszynę CNC do cięcia styropianu?

Wśród maszyn CNC niemałą ciekawostką jest maszyna, która wykonuje wycinanie CNC elementów ze spienionych tworzyw sztucznych. Czy maszyna taka jest w ogóle komukolwiek potrzebna, a jeśli tak to komu?

Gdzie może przydać się maszyna CNC do cięcia styropianu?

Maszyna CNC do styropianu znalazła już swoje komercyjne zastosowanie. Maszyny tego typu są wykorzystywane między innymi przez producentów elektroniki, do produkcji transportowych opakowań ochronnych. Im cenniejszy sprzęt i na im dalsze dystanse podróżuje, tym jego zabezpieczenie musi być lepsze.

Czy są jeszcze jakieś branże, gdzie CNC do styropianu może być przydatne?

Jeżeli idzie o wysyłanie towaru to elektronika, nie jest jedynym towarem, który potrzebuje dokładnie dopasowanego ochronnego otulenia. Są rzeczy, które mogą potrzebować go nawet bardziej. Dzieła sztuki na pewno są tym, czemu nie wystarczą opakowania ochronne i wypełnienia do pudełek. Transport tych najcenniejszych bardzo często jest najniebezpieczniejszą częścią np. wypożyczenia do innego muzeum. Nawet delikatne uszkodzenie w przypadku dzieła, które uznaje się za bezcenne, jest niepowetowaną stratą.

Innym przykładem może być transport urządzeń lub przedmiotów, które zostały wykonane z niebywałą precyzją. Możemy do nich zaliczyć np. komory układów próżniowych, wysokiej jakości szkło laboratoryjne, zwierciadła teleskopów, płyty poziomujące mikroskopy elektronowe, skaningowe, sił atomowych oraz wiele innych produktów przemysłu określanego wspólnym mianownikiem high-tech.

Leave a Reply