• asiathemes[at]gmail[dot]com
  • (2)245 23 68

Chcesz zostać przedsiębiorcą w Norwegii? Zrób kurs HMS!

admin      0    116 Views

Chcesz zostać przedsiębiorcą w Norwegii? Zrób kurs HMS!

Czy wiesz, że w Norwegii obowiązuje norweskie BHP? Są one nazywane inaczej przepisami HMS, które reguluje obowiązujący Arbeidsmiljøloven, czyli Kodeks Pracy przeznaczony dla norweskich pracodawców oraz pracowników. Każdy przedsiębiorca jest zobowiązany do zapoznania się z nim, a co więcej – zaliczenia kursu BHP, który zakończony jest specjalnym certyfikatem, respektowanym przez Inspekcję Pracy.

Co warto wiedzieć o przepisach HMS?

Przepisy HMS to skrót, który pochodzi od norweskich słów Helse, Miljø oraz Sikkerhet. W polskim tłumaczeniu jest to zdrowie, środowisko oraz bezpieczeństwo. Jak więc widać, kurs hms Norwegia skupia się na zapewnieniu godnych warunków w środowisku pracy, bezpieczeństwa, a także zdrowia. Norweskie BHP można znaleźć także w Kodeksie Pracy oraz ustawie o środowisku pracy, czasie pracy, ochronie zatrudnienia i innych.

Gdzie przejść kurs BHP w Norwegii?

Norweskie HMS musi znać każdy przedsiębiorca, a co za tym idzie – wszyscy mają obowiązek przejścia specjalnego kursu. Ten dostępny jest na dwa sposoby – stacjonarnie oraz online. Polacy coraz częściej decydują się na szkolenia przez Internet. Nic dziwnego, bowiem posiadają one liczne zalety. Przede wszystkim, kurs online jest to oszczędność czasu. Oprócz tego – co ważne – jest oferowany w języku polskim, co dodatkowo ułatwia sprawę dla osób, które niezbyt dobrze znają norweski.

Czy warto zrobić kurs BHP w Norwegii?

Na to pytanie należy odpowiedzieć wprost – nie warto, a trzeba. Jest to obowiązek każdego, kto planuje założyć firmę w Norwegii.

Leave a Reply