• asiathemes[at]gmail[dot]com
  • (2)245 23 68

Podstawowe informacje o gadżetach reklamowych

admin      0    233 Views

Podstawowe informacje o gadżetach reklamowych

Z pewnością każdy z nas przynajmniej raz spotkał się z obecnością w swoim najbliższym otoczeniu z gadżetami reklamowymi. Różnego rodzaju długopisy, breloczki, a nawet słodycze, to powszechne dodatki do zakupów, a także do realizowanych zamówień. Jaki jest cel takich gadżetów i dlaczego firmy je tak chętnie stosują?

Dlaczego gadżety reklamowe są tak popularne?

Gadżety reklamowe są tak chętnie wykorzystywane przez różnego rodzaju firmy, ponieważ dzięki nim bardzo skutecznie mogą się zareklamować, a także przywiązać do siebie klienta. Logo danego sklepu lub firm znajdujące się na długopisie, lub breloczku powoduje, że zapada ono w pamięć i często nawet zupełnie podświadomie dana marka może być w przyszłości wybierana jako miejsce realizowanych zakupów. Dobrym tego przykładem są torby reklamowe, które wykorzystywane mogą być w najróżniejszych miejscach, lecz zawsze będą posiadały logo firmy.

Ekonomiczność rozwiązania

Oprócz tego, że gadżety reklamowe są tak skuteczne, to w dodatku cechują się również niewielkim kosztem dla firmy. Co prawda, reklamując się np. w radiu czy też w telewizji, firma uzyska lepszy zasięg swoich reklam, to jednak koszt dotarcia do pojedynczego klienta będzie ogromny. Kupując np. długopisy reklamowe z logo danej marki, zapłaci się grosze w porównaniu z reklamami telewizyjnymi. A przecież zasięg takiego długopisu, czy też wspomnianej wcześniej torby reklamowej, nie musi być tak znacznie niższy niż reklamy tradycyjnej. A cena jest w tym wypadku wielokrotnie niższa, zatem koszt dotarcia do klienta jest również wielokrotnie niższy.

Leave a Reply