• asiathemes[at]gmail[dot]com
  • (2)245 23 68

Głośna praca wentylatora konsoli – przyczyny i naprawa

admin      0    139 Views

Głośna praca wentylatora konsoli – przyczyny i naprawa

Wentylator konsoli głośno pracuje

Konsola wyposażona jest w wentylator, którego zadaniem jest chłodzenie wnętrza urządzenia. Gdy konsola jest w użyciu, wówczas wentylator może pracować bardzo głośno. Dotyczy to głównie bardziej obciążających jej podzespoły gier. Zdarza się jednak, że hałas z konsoli dobiega od razu po włączeniu. To może prowadzić do przegrzania się urządzenia, a także do tak zwanej Red Line of Death, czyli „czerwonej linii śmierci”, która sygnalizuje o przegrzaniu się konsoli. Urządzenie wtedy wyłącza się automatycznie i nie można na nim grać. Co można wtedy zrobić?

Głośna praca wentylatora konsoli – rozwiązanie problemu

Najczęściej przyczyną przegrzewania się konsoli, a tym samym głośnej pracy wentylatora jest jej zakurzenie. Wtedy konieczne będzie kompleksowe czyszczenie PS4, Xbox One lub innej posiadanej konsoli. Czyszczenie polega wtedy na otwarciu urządzenia oraz na usunięciu z niego osadzającego się w środku kurzu. Dodatkowo, wymienia się pastę termoprzewodzącą oraz termopady, które odpowiadają za właściwe odprowadzanie nadmiaru ciepła. Po takiej operacji konsola od razu działa ciszej!

Serwis konsol rozwiąże problem!

Jeżeli wentylator konsoli głośno pracuje, a także pojawiają się objawy przegrzania, najlepiej wybrać dobry serwis konsol, który będzie mógł wykonać czyszczenie PS4 lub też innej konsoli. Fachowiec z serwisu dokładnie oczyści urządzenie i wymieni pastę i termopady. W ten sposób można zapobiec także innym poważnym uszkodzeniom konsoli, dlatego nie warto zwlekać z oddaniem jej do serwisu!

Leave a Reply