• asiathemes.com
  • (2)245 23 68

Wygodne oświetlanie

admin      0

Wygodne oświetlanie

Nie ma nic bardziej irytującego, niż podjechać pod własny dom, a potem w ciemnościach – tak szybko zapadających zimą – próbować trafić kluczem do zamka drzwi. Jest na to idealne rozwiązanie – lampy z czujnikiem ruchu. Wystarczy w odpowiednim miejscu zamontować taką lampę, a ona samoczynnie zapali się, gdy znajdziemy się w jej zasięgu.
Ważny jest właściwy wybór miejsca montażu – z dala od źródeł ciepła, zmiennych temperatur czy pary wodnej. Następnie musimy zastanowić się, jaki rodzaj lampy z czujnikiem ruchu potrzebujemy. Inne rodzaje przydadzą się wewnątrz domu, na przykład na klatce schodowej czy korytarzu prowadzącym do łazienki, a jeszcze inne zamontujemy na zewnątrz – czy to w altanie ogrodowej, czy pod garażem. Starannie dobierzmy konkretne miejsce montażu, aby nie zapalały lampy BPM niepotrzebnie przebiegające zwierzęta lub bawiące się dzieci.
Kolejna decyzja do podjęcia to rodzaj zakresu działania lampy z czujnikiem ruchu. Są wersje działające na podczerwień, są takie, które wykorzystują ruch magnetyczny. Można także wybrać, z jakiej odległości lampa ma rozpoznawać ruch. Dodatkowym atutem w ogrodzie będzie lampa, która oprócz czujnika ruchu ma także czujnik zmierzchu – wtedy nie zapali się nawet mimo intensywnego ruchu za dnia, ale zacznie reagować na ruch dopiero po zapadnięciu zmroku.
Wystarczy zatem kilka lamp, pierwsza na podjeździe, żeby uniknąć rozjechania zabawek, kolejna pod drzwiami do wygodnego ich otwierania, a także kilka w domu, w strategicznych punktach, takich jak łazienka, i możemy cieszyć się dobrym oświetleniem bez wysiłku.

Leave a Reply