• asiathemes.com
  • (2)245 23 68

Regały w przemyśle

admin      0

Regały w przemyśle

Regał magazynowy metalowy oprócz swojej funkcjonalności do przechowywania przedmiotów ma również zapewniać komfortowy do nich dostęp. Zazwyczaj ma on zastosowanie w pomieszczeniach gospodarczych, magazynach, warsztatach, sklepach, chłodniach, masarniach itp. Sam montaż takich regałów jest prosty i można go sprawnie przeprowadzić nawet samodzielnie. Większość regałów jest wykonana ze stali ocynkowanej, która jest odporna na szkodliwe oddziaływanie wody oraz wilgoci stąd mają tak szerokie zastosowanie, a przy tym też popularność.
Na budowę regałów magazynowych składają się głównie elementy nośne (słupy i półki) profilowane.
Wśród regałów magazynowych wyróżniamy między innymi regały metalowe półkowe. Są to regały paletowe połączone z łożami grawitacyjnymi. Dzięki którym z jednej strony towar jest wkładany a z drugiej odbierany lub obierany i podawany z tej samej strony. Palety przesuwają się samoczynnie po rolkach zgodnie z zasadą grawitacji do miejsca odbioru, które znajduje się na drugim końcu przenośnika rolkowego. Regały grawitacyjne są wyjątkowo przydatne i komfortowe w użytkowaniu, a przy tym niedrogie.
Kolejnym rodzajem regałów użytkowych są regały archiwalne, które stwarzają możliwość bezpiecznego i uporządkowanego przechowywania dużych ilości dokumentów. Pozwalają one na optymalne wykorzystanie dostępnego miejsca, dlatego cieszą się dużym zainteresowaniem wśród odbiorów. Regały do archiwum wyposażone są w ograniczniki tylne oraz boczne wykonane z blachy. Skutecznie zapobiegają one wypadaniu dokumentów z regału.

Leave a Reply