• asiathemes.com
  • (2)245 23 68

Prawo jazdy – nie dla każdego za pierwszym razem.

admin      0

Prawo jazdy – nie dla każdego za pierwszym razem.

Moja historia nie jest może niesamowicie trudna, ale wciąż mam wrażenie, że okryta pewnym „tabu”. Gdy odpowiadam na pytanie „Za którym razem zdałaś prawo jazdy Warszawa?” zawsze czuję się niezręcznie. Bo nie wyszło za pierwszym. Nawet nie za drugim.

Nie miałam szczęścia jeśli chodzi o mojego instruktora. Pierwszy kurs na prawo jazdy był dla mnie katorgą. Nie potrafiłam tego przyznać ani przed samą sobą, ani przez rodziną. Miałam wrażenie, że to ja jestem wadliwym elementem całej nauki jazdy, a nie metody instruktora. Że to ja nie potrafię się nauczyć, że to ja jestem tym beznadziejnym przypadkiem.

Kurs na prawo jazdy skończyłam. Ruszyłam bardzo niepewnie na egzamin i… nie zdałam. Nie było to dla mnie nic dziwnego. Dziwna była tylko reakcja rodziny i znajomych. Żal w oczach, wielki smutek i taka niezręczna cisza. A potem komentarz „Cóż, ja zdałem za pierwszym, ale nie każdemu się udaje”

Wzięłam jazdy doszkalające. Z całkowicie nowym instruktorem szło… zaskakująco lepiej! Byłam zszokowana i jednocześnie znowu nabrałam pozytywnego nastawienia.

Nie zdałam po raz drugi. Tym razem szok dla wszystkich – zarówno rodziny jak i mnie. I znowu przykre reakcje – jakbym kogoś zawiodła. Bo jestem gorsza i nie potrafię zdać egzaminu, który zdają przecież wszyscy.

Cóż, nie wszyscy. Są osoby, które zdają na prawo jazdy po 50 razy. Albo po drugim czy trzecim razie zwyczajnie rezygnują… Bo czują, że poddanie się będzie lepszą opcją niż przyznanie przed bliskimi, że mu się nie udało. Powie „heh, to nie dla mnie, jednak nie chcę” i nikt nie będzie mu zarzucał braku umiejętności.

Autor: kurs prawa jazdy promocja

Leave a Reply