• asiathemes.com
  • (2)245 23 68

Polski przedsiębiorca na Norweskiej ziemi.

admin      0

Polski przedsiębiorca na Norweskiej ziemi.

Wielu Polaków, którzy zdecydowali się wyjechać do pracy poza granice kraju na trwałe związało się z państwami swojej migracji. Część osób, jeśli miała ku temu okazje przyjęła nawet obywatelstwa nowych ojczyzn. Jeszcze więcej Polaków w miejscach swojego zarobkowego exodusu postanowiło nie tylko pracować, jako pracownicy etatowi, ale podjęli decyzje o założeniu działalności poza granicami Polski. Takie zjawisko ma miejsce w wielu krajach. Dotyczy ono nie tylko Polaków mieszkających za naszymi zachodnimi granicami, ale również tych, którzy zdecydowali się emigrować na północ, do krajów skandynawskich, w tym między innymi do Norwegii.
Co roku jednak firmy stają w większości krajów przed podobnym problemem. Tym problemem jest konieczność rozliczenia się z urzędem skarbowym. Bardzo często, właśnie z tego powodu wielu przedsiębiorców wyrusza na poszukiwania firmy, która przygotuje ich rozliczenie roczne z instytucjami fiskalnymi. Podatki płaci się niemal we wszystkich krajach, dlatego nasi rodacy prowadzący działalność gospodarczą w innym kraju wprost rozchwytują firmy doradztwa podatkowego, które świadczą usługi w dwóch lub trzech językach. W przypadku Norwegii szczególnie ceni się firmy rachunkowe i podmioty doradztwa podatkowego, w których pracownicy posługują się językiem norweskim, polskim oraz angielskim.
Firma w Norwegii może zostać rozliczona szybko i sprawnie, jeśli ktoś zdecyduje się na skorzystanie z usług podmiotów specjalizujących się w wyliczaniu podatku. Szybkość działania takich firm i ich rzetelność na rynku Norweskim sprawia, że pomimo dodatkowych kosztów wielu przedsiębiorców pochodzących z Polski decyduje się na ich pomoc przy rozliczaniu rocznych danin dla państwa norweskiego.

Autor: Podatki w Norwegii

Leave a Reply