• asiathemes[at]gmail[dot]com
  • (2)245 23 68

Kuchnia w stylu retro

admin      0    105 Views

Kuchnia w stylu retro

Powrót do dawnych czasów można zaobserwować nie tylko w branży odzieżowej, ale i meblowej. Wielu producentów, wychodząc bowiem naprzeciw klientom, stara się tworzyć meble na styl i podobieństwo tych, które widoczne były w mieszkaniach i domach naszych babć. Nie zawsze jednak w sklepach znajdziemy dokładnie to czego szukamy. Dlatego też, jeśli chcemy posiadać wyjątkowe meble, których nie znajdziemy nigdzie indziej – warto je zamówić pod konkretny wymiar. Meble na wymiar to często jedyne rozwiązanie, by stworzyć spójne, harmonijne wnętrza w tak uwielbianym ostatnio przez klientów – stylu retro.

Meble w stylu retro

Tak jak w przypadku salonu czy sypialni, wybór mebli w stylu retro nie jest problemem, tak jeśli chodzi o kuchnię – klienci często nie mogą znaleźć w stacjonarnych salonach meblowych idealnego i odpowiedniego asortymentu dla siebie. Dlatego też, wielu z nich w takich przypadkach decyduje się na meble kuchenne na wymiar. I tu bez problemu mogą sami stworzyć meble w interesującym ich kolorze, materiale, wzorze, formie oraz z pasującymi do nich dodatkami. Meble kuchenne na wymiar https://inwood.design/ w stylu retro to jednak dość spore wyzwanie dla fachowców. By takie meble dobrze się prezentowały, muszą być bowiem wykonane z bardzo solidnych materiałów. I tu najlepszych z nich niewątpliwie będzie naturalne drewno. Meble drewniane mogą być pomalowane na każdy kolor, który nawiązywał będzie do umeblowania domów z dawnych czasów. Klienci też często chcą mieć formy takie, jakie były w domach 60 lat temu. Wszelkie witrynki, komody czy meble na całą ściankę są mile widziane. W kuchni takie rozwiązanie pasuje idealnie – gdyż da ogromną przestrzeń do przechowywania spr zetów i akcesoriów kuchennych.

 Retro w całym domu

Wielu klientów decydując się na meble na wymiar do kuchni w stylu retro, idzie dalej – zamawiając u dostawców meble do wszystkich wnętrz w podobnym klimacie. To świetne rozwiązanie, bowiem wówczas wszystkie pomieszczenia są spójne i idealnie do siebie pasują. Co ciekawe, meble w stylu retro nie wybierają tylko i wyłącznie klienci starych kamienic czy ogromnych, przestrzennych loftów w centrum dużych miast. Na taki styl często decydują się właściciele domków pod miastem oraz ogromnych willi słynących z wielkich przestronnych pomieszczeń. Styl retro ma to do ciebie, że spokojnie można w każdej chwili urozmaicić go o nowoczesne, designerskie gadżety – i mimo to, cały czas będzie świetnie się prezentował.

Leave a Reply