• asiathemes[at]gmail[dot]com
  • (2)245 23 68

Jak wybrać dla siebie najlepsze łóżko do spania?

admin      0    113 Views

Jak wybrać dla siebie najlepsze łóżko do spania?

W sypialniach niezbędne są wygodne i funkcjonalne łóżka do spania, które zapewnią komfortowy i zdrowy sen. Pomimo tak szerokiego wachlarzu wyboru, znalezienie idealnego mebla może być nie lada wyzwaniem. Pierwszym krokiem jest określenie swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Kolejną kwestią są możliwości finansowe i wystrój wnętrza. Wygoda to jedno, ale kwestia estetyki także ma znaczenie. Wszystkie elementy wyposażenia w sypialni powinny do siebie pasować i tworzyć spójność aranżacyjną. Efektywny wypoczynek jest kluczową kwestią do zachowania zdrowia i cieszenia się dobrym samopoczuciem. Niemożliwe jest to jednak bez odpowiedniego łóżka do spania.

Pora znaleźć dla siebie wygodne i estetyczne łóżko do spania

Salony meblowe mogą pochwalić się bogatą i zróżnicowaną ofertą. Jedne łóżka są ładniejsze od drugich, przez co wybór tego konkretnego przestaje być z pozoru łatwym zadaniem. Jest kilka istotnych kwestii, na które powinno się zwrócić uwagę przy wyborze tego typu mebla do swojej sypialni. Na uwadze trzeba mieć ilość dostępnej przestrzeni we wnętrzu, gdzie ma stanąć łózko. Inny model potrzebny będzie do małej sypialni niż przestronnego pomieszczenia. Określić należy to, czy łóżko ma stanowić centralny mebel we wnętrzu, nie rzucać się zbyt mocno w oczy czy doskonale komponować się z pozostałymi meblami typu szafa czy toaletka. Istotny jest wybór materiału, z którego zostało wykonane łóżko. Chodzi tutaj przede wszystkim o ramę łóżka i zagłówek, jeśli mebel ma być w niego wyposażony. Prym od lat w sypialni wiodą łóżka drewniane, pasujące do niemalże każdego wystroju. Nie brakuje też osób, które cenią sobie łóżka tapicerowane. Można wówczas dobrać kolor zgodny ze stylistyką sypialni. Kluczową kwestią jest określenie optymalnych wymiarów łóżka i dobranie do niego odpowiedniego materaca. Znaczenie mają też dodatki zwiększające funkcjonalność mebla takie jak chociażby obecność pojemnika na pościel. Na rynku dostępne są łóżka z bokami na wyższych nóżkach czy ramą, która dotyka bezpośrednio podłogi.

Co jeszcze należy mieć na uwadze przy wyborze łóżka?

Na komfort użytkowania łóżka wpływa dobranie odpowiedniej szerokości. Nie ma mowy o wygodzie, jeśli mebel będzie zbyt wąski. Jeśli szukamy łóżka pojedynczego, wystarczy takie o szerokości 90 cm. Z kolei łóżko dla dwojga powinno mieć minimalną szerokość 160 cm. Zasada jest tutaj prosta, im łózko jest większe, czyli szersze, tym będzie nam się na nim wygodniej spało. W przypadku dużej sypialni warto zdecydować się na wybór łóżka o większych wymiarach. Z kolei przy ograniczonym metrażu godne polecenia są łózka kontynentalne i skandynawskie. Jeśli chodzi o wysokość mebla, to należy mieć na uwadze wzrost użytkowników. Przyjmuje się, że do wzrostu osoby korzystającej z łóżka powinno dodać się jeszcze 25 cm. Natomiast przy wyborze materaca do łóżka należy kierować się swoją masą ciała i pozycją podczas snu. Znaczenie ma zarówno wypełnienie materaca, jak i poziom jego twardości. Wymagać należy od niego odpowiednio podtrzymywania ciała, dopasowywania się do naturalnych krzywizn i zapewniania należytego podparcia.

Artykuł powstał we współpracy z expertsnu.pl/s/53/lozka-mk-foam-kolo

Leave a Reply