• asiathemes.com
  • (2)245 23 68

Ekologia w motoryzacji

admin      0

Ekologia w motoryzacji

Wiele z osób przy wyborze samochodu zastanawia się nad jego wpływem na otoczenie, dzieje się tak dzięki większej świadomości społeczeństwa. Rynek motoryzacyjny zaczął nie tylko wprowadzać ekologiczne samochody ale także często promuje takie rozwiązanie.

Pierwszym bardziej ekologicznym rozwiązanie stały się samochody z LPG. Charakteryzują się dużym stopniem czystości, wytwarzają dużo mniejszą emisje spaliny. Instalacja LPG jest także zdrowsza dla samochodu, gdyż nie wytwarza osadów zanieczyszczających olej silnikowy. Taka opcja jest możliwa dla każdego, ponieważ nie trzeba kupować nowego samochodu z instalacją LPG, można zamontować daną instalacje w swoim samochodzie. Drugim rozwiązaniem stały się samochody elektryczne, choć nie są tak popularne jak samochody z LPG to jednak powoli ich rynek się rozwija. Coraz więcej producentów oferuje takie auta, a także ich ceny stają się powoli bardziej przystępne. Takie rozwiązanie posiada wiele zalet. Samochody elektryczne są tańsze w użytkowaniu. W porównaniu do ceny paliw, ładowanie elektrycznego silnika jest tańsze, a także nie wymaga on tak częstych wymian części samochodowych.

Nowa technologi pozwala na całkowity brak emisji spalin, samochody pracują znacznie ciszej co dodaj komfortu jazdy. Ostatnim nowym rozwiązaniem ekologicznym stały się samochody hybrydowe. Ograniczenie emisji spalin jest możliwe przez połączenie pracy silnika spalinowego i elektrycznego. Jest to jednak samochód stosunkowo drogi, gdyż jego konserwacja wymaga odpowiedniego serwisu, który zazwyczaj jest drożysz.
Podsumowując najbardziej ekologiczne są samochody elektryczne, najbardziej dostępną opcją są samochody z LPG, alternatywą do tych dwóch rodzai mogą stać się samochody hybrydowe.

Źródło: http://ecosamochody.pl

Leave a Reply