• asiathemes[at]gmail[dot]com
  • (2)245 23 68

Czy założenie działalności gospodarczej w Norwegii jest skomplikowane?

Czy założenie działalności gospodarczej w Norwegii jest skomplikowane?

Norwegia znana jest jako kraj, w którym wiele formalności można załatwić przez Internet. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o założenie własnej działalności gospodarczej. Formalności są tutaj uproszczone do minimum, dlatego nie powinny zająć więcej niż 4 dni.

<h2> Księgowość i podatki w Norwegii</h2>

Jeśli chodzi o podatki w Norwegii, to przedsiębiorca zobowiązany jest do opłacania podatku dochodowego w wysokości 22% Co ważne, na początku roku musi on podać swój przewidywany dochód do Urzędu Skarbowego, który na podstawie tych danych obliczy wysokość zaliczki na podatek dochodowy. Sprawy księgowości bywają dość skomplikowane, dlatego przedsiębiorca, który nie jest w stanie zająć się nimi na własną rękę, może skorzystać z usług zewnętrznego biura rachunkowego. Prawo jednak nie narzuca na niego tego obowiązku.

<h2> Czy warto udać się na szkolenie dla przyszłych przedsiębiorców?</h2>

Przepisy w Norwegii zmieniają się dość dynamicznie, dlatego zawsze warto trzymać rękę na pulsie. Osoby, którym marzy się własna firma w Norwegii, powinny skorzystać ze szkolenia dla przyszłych przedsiębiorców. To tutaj nauczą się, jak interpretować obowiązujące przepisy, jaką formę organizacyjną dla firmy najlepiej wybrać, jak ocenić własną sytuację ekonomiczną oraz jak sprostać wygórowanym oczekiwaniom klientów. Szkolenia dla przyszłych przedsiębiorców to bardzo atrakcyjna usługa, z której może skorzystać każda osoba planująca założenie własnej działalności. Dzięki temu można unikać wpadek w przyszłości oraz zwiększyć szanse na powodzenie własnej firmy na rynku.

Leave a Reply