• asiathemes.com
  • (2)245 23 68

Czy telewizja dalej ogranicza się tylko do telewizora?

satelita telewizyjna
admin      0

Czy telewizja dalej ogranicza się tylko do telewizora?

Czy telewizja dalej ogranicza się tylko do telewizora? Jeszcze dziesięć lat temu odpowiedź była by oczywista. Dawniej telewizor był jedynym ogólnie dostępnym środkiem przekazu wizualnego. Istniały co prawda już komputery, na których można było oglądać filmy, ale było to też dosyć skomplikowane, bowiem dostęp do internetu nie był powszechny.
W czasach obecnych do oglądania „telewizji” nie musimy się ograniczać do samego telewizora. Obecnie do tego typu zajęć częściej używamy laptopów, smartfonów, czy tabletów. Dla naszych rodziców szczytem technologi była telewizja na żywo, czyli transmisja danego wydrążenia na ekranach telewizorów. Obecnie my powiedzielibyśmy, że nasza telewizja to telewizja online, ale nie ma ona nic wspólnego z transmisją na żywo, jaką pamiętają nasi rodzice. Obecnie nasze telewizory w domach są wyposażone w internet i możemy na nich oglądać do chcemy i kiedy chcemy, bez konieczności czekania na dany program. Ogólnie rzecz biorąc bardzo duża część telewizji przeniosła się do internetu i możemy raczej mówić tu o telewizji internetowej, ponieważ wiele programów jest kręconych i emitowanych tylko i wyłącznie w internecie. Powstaje choćby bardzo wiele seriali, programów, czy dokumentów, które emitowane są w internecie.
Warto więc zauważyć, że telewizja którą znali nasi rodzice odchodzi powoli do lamusa i zastępuję ją telewizja internetowa, którą co prawda oglądamy także na naszych telewizorach i chyba jest to jedyna cecha wspólna dla telewizji kiedyś i telewizji dziś.

Leave a Reply