• asiathemes[at]gmail[dot]com
  • (2)245 23 68

Beton dekoracyjny i jego zastosowanie

admin      0    105 Views

Beton dekoracyjny i jego zastosowanie

Beton dekoracyjny używany jest jako nietypowy sposób urządzenia wnętrza. Jego surowość nadaje ciekawego klimatu całemu pomieszczeniu, a jego barwa pozwala na dobranie dodatków o dowolnej kolorystyce.

Zastosowanie

Beton dekoracyjny może zostać wykorzystany do wystroju wnętrza mieszkania. Beton na ścianie może zostać wykorzystany choćby do otoczenia kominka, co wypełni pomieszczenie przyjemnym dla oka minimalizmem. Z kolei beton cienkowarstwowy znajduje zastosowanie w tworzeniu posadzek. Podłoga z betonu cienkowarstwowego jest jednolita, co wywołuje ciekawy efekt wizualny.

Corten beton cienkowarstwowy

Na rynku istnieją betony dekoracyjne o przeróżnej kolorystyce. Jedne oferują klasyczną, betonową barwę idealną w swej surowości. Niektóre imitują kolor ceglany, a jeszcze inne symulują ubrudzoną powierzchnię. Bardzo ciekawą alternatywą jest beton cienkowarstwowy w kolorze stali kortenowskiej.

Stal kortenowska to materiał o zwiększonej odporności na warunki atmosferyczne. Jej kolor jest bardzo zbliżony do barwy miedzianej. Betony cienkowarstwowe imitujące kolor corten, mają duży potencjał designerski. Stal kortenowska jest wykorzystywana przez architektów, szczególnie polowych, z uwagi na jej wytrzymałość. Dzięki betonom dekoracyjnym możliwe jest tanie przeniesienie surowej kolorystki cortenu do wnętrza mieszkania.

Reasumując, mikrobeton dekoracyjny oferuje niecodzienny design wnętrza, a jego szeroka gama kolorystyczna pozwala tchnąć w mieszkanie ducha surowości miasta.

Leave a Reply