• asiathemes[at]gmail[dot]com
  • (2)245 23 68

Stany Zjednoczone USA – potęga w jednym paluszku

admin      0    96 Views

Stany Zjednoczone USA – potęga w jednym paluszku

Stany Zjednoczone – największa potęga gospodarcza świata, jeden z największych krajów na świecie pod względem powierzchni i ludności.
Niejednokrotnie oglądaliśmy film, którego fabuła rozgrywała się w Las Vegas, a jego bohaterowie ubrani w drogocenne garnitury uczestniczyli w grach hazardowych, gdzie palili najlepsze cygara i pili najlepszej jakości whisky. Chcielibyśmy trafić także do Los Angeles – legendarnego miejsca, gdzie znajduje się Hollywood, w którym produkowane są największe takie produkcje. Miejsce, które charakteryzuje się zróżnicowaniem etnicznym, tętni mieszanka kulturowa. Także tutaj swoją siedzibę mają Lakers – jedna z najlepszych drużyn koszykarskich w zawodowej lidze NBA. Te miejsca można jednak zobaczyć z bliska, wybierając się na podróż po USA. Wspaniała podróż do Stanów Zjednoczonych pełna atrakcji możliwa z biurem podróży Logostour.

Również Nowy Jork ze słynną Statuą Wolności, mostem w Brooklynie, z którego można obserwować wspaniałą panoramę miasta, a także obecność olbrzymich drapaczy chmur, z których najbardziej znany jest Empire State Building, to wyprawa dla zwolenników poczucia się ekskluzywnym.
Jest także i San Francisco, które sławę zyskało za sprawą słynnego – bardzo trudnego pod względem ucieczki więzienia Alcatraz, które zostało udokumentowane w filmie „Ucieczka z Alcatraz”. To tam znajduje się także most Golden Gate oraz niezwykła spadzista uliczka – Golden Gate.

Od strony naturalnej

Stany Zjednoczone to jednak nie tylko drapacze chmur, żywioł uliczny i bijące zewsząd bogactwo. Także natura kryje w sobie wiele tajemnic. Wart odwiedzin jest Wielki Kanion Kolorado, który prowadzi przez głęboki Wąwóz Granitowy aż do rzeki Kolorado, a największą atrakcją zdaje się tu być platforma widokowa Skywalk – najwyżej położona na świecie platforma w tym stylu, z której można podziwiać wielką przepaść. Również tutaj można znaleźć Park Narodowy Wielkiego Kanionu, teren zamieszkały także przez Indian i odznaczający się dziką roślinnością.
Parków Narodowych jest jednak znacznie więcej – kto trafi do Doliny Śmierci, mierzyć będzie się z wyzwaniem najgorętszego miejsca na ziemi.
Dla zwolenników mroźniejszych klimatów jest też inna wspaniała opcja – Alaska, a więc jedno z najzimniejszych miejsc na ziemi. To miejsce, które okazało się wspaniałą inwestycją dla rządu Stanów Zjednoczonych w XIX wieku, który za niską kwotę odkupił tereny od Rosji, by niedługo później dowiedzieć się, że znajdują się tam tony złota. To stan, w którym znajdują się eskimoskie wioski, wioska Świętego Mikołaja oraz fauna i flora typowy dla tajgi i tundry. Niezwykłe wrażenie sprawi nam park Narodowy Wrangell-St.Elias – największy w całych Stanach Zjednoczonych pokryty w dużej mierze przez lodowce z dużą ilością punktów widokowych.

Leave a Reply