• asiathemes[at]gmail[dot]com
  • (2)245 23 68

Psychoterapia – czy pomaga?

admin      0    98 Views

Psychoterapia – czy pomaga?

Psychoterapia to często wybór ostateczny, kiedy nie można samodzielnie poradzić sobie z problemami. Mimo iż nasz naród nadal niechętnie reaguje na słowo psychoterapia, często okazuje się, że psychoterapeuta daje jedyną szansę na odzyskanie równowagi i spokoju.

Czym zajmuje się psychoterapeuta?

Psychoterapeuta poprawia stan psychiki osoby zmagającej się z problemami, które utrudniają mu normalne codzienne funkcjonowanie. To zamierzone i systematyczne działanie, które ma na celu poprawę jakości życia i zredukowanie zaburzeń psychicznych. Najważniejsze w tym przypadku jest podniesienie samoświadomości. To główne źródło problemu, stąd istotne jest, by pacjent sam zrozumiał, dlaczego dzieje się coś złego. Szukając zaufanego psychologa odwiedź Gabinet Ego – Nina Turek – Psychoterapia.

Pierwsza wizyta

Pierwsze spotkanie zazwyczaj nie różni się od tradycyjnej wizyty u lekarza rodzinnego. Kolejna wizyta wymaga od pacjenta już większej aktywności i otwartości. Istotne jest bowiem zrozumienie problemu. Podczas pierwszej wizyty należy przedstawić problem, by lekarz mógł przedstawić możliwe sposoby pomocy. Zaproponuje najodpowiedniejszą formę leczenia, liczbę spotkań i ich częstotliwość. Jeśli uzna, iż problem jest na tyle poważny, że nie zdoła pomóc, zaleci udanie się do psychiatry.

Jakie choroby leczy psychoterapeuta?

Psychoterapia skierowana jest dla osób zdrowych psychicznie, które zmagają się z problemami dnia codziennego. Mają na to z reguły wpływ problemy w życiu osobistym, zawodowym, osobowościowym. To również pomoc przy stracie kogoś bliskiego, po urazie, wypadku, w przypadku lęku, niemocy, pustki psychicznej, depresji, nerwicy. Psychoterapeuta pomaga zrozumieć problem i odnaleźć odpowiedni sposób na radzenie sobie z niedogodnościami psychicznymi. Lekarz pomaga również podczas zaburzeń snu.

Jak wybrać odpowiedniego psychoterapeutę?

Dobry specjalista to nie tylko odpowiednie kwalifikacje. Warto wybrać osobę z polecenia, godną zaufania. Najlepiej wybrać gabinet, gdzie pracują specjaliści o różnych umiejętnościach. Gabinet psychoterapii w Warszawie to miejsce godne polecenia, a specjaliści dokładają wszelkich starań, by odpowiednio zdiagnozować problem i pomóc wrócić do równowagi.

Leave a Reply