• asiathemes[at]gmail[dot]com
  • (2)245 23 68

Naprawy powypadkowe bezgotówkowo – zalety i wady

admin      0    170 Views

Naprawy powypadkowe bezgotówkowo – zalety i wady

Bezgotówkowa naprawa uszkodzeń powypadkowych oszczędza czas i jest wygodna, lecz z drugiej strony ma też swoje minusy. Jakie są najważniejsze zalety i wady związane z naprawami bezgotówkowymi?

Naprawa bezgotówkowa – co to jest?

Likwidacja szkód po wypadku albo kolizji samochodowej z polisy sprawcy może odbywać się na dwa sposoby – kosztorysowo albo bezgotówkowo.

Bezgotówkowa naprawa z polisy określana jest też inaczej jako wariant warsztatowy albo serwisowy. Wówczas warsztat rozlicza się razem z ubezpieczycielem, dlatego poszkodowany kierowca nie otrzymuje gotówki.

Takie rozwiązanie ma wiele zalet, jednak nie można zapominać o tym, że naprawy powypadkowe bezgotówkowe mają także kilka wad. Zobacz, co sprawdzi się w Twoim przypadku!

Zalety napraw bezgotówkowych

– Wygoda – największym atutem bezgotówkowych napraw samochodowych jest komfort. Wtedy wystarczy tylko odstawić uszkodzony pojazd do warsztatu, a potem odebrać, gdy będzie już naprawiony.
– Samochód zastępczy – gdy prowadzona jest naprawa z polisy OC właściciela, wówczas można otrzymać samochód zastępczy, który przyda się podczas codziennych obowiązków.
– Uproszczone formalności – wystarczy tylko podpisanie jednego dokumentu – upoważnienia dla warsztatu samochodowego. Pozostałe formalności odbywają się między warsztatem a towarzystwem.
– Możliwość wybrania warsztatu – najczęściej ubezpieczyciel prezentuje listę punktów napraw, ale właściciel samochodu może też dokonać wyboru warsztatu spoza listy.
– Różne rodzaje napraw – naprawy blacharskie i lakiernicze, wymiana i naprawa części i inne.

Wady napraw bezgotówkowych

– Brak możliwości wyboru części – rodzaj części (oryginalne, zamienniki) zależy od zapisów ubezpieczenia.
– Reklamacja w warsztacie – wszelkie zastrzeżenia dotyczące efektów napraw zgłasza się w warsztacie samochodowym.

Leave a Reply