• asiathemes[at]gmail[dot]com
  • (2)245 23 68

Najważniejsze cechy donic zewnętrznych

admin      0    93 Views

Najważniejsze cechy donic zewnętrznych

Kwiaty doniczkowe można hodować zarówno w warunkach mieszkaniowych, jak i na zewnątrz, na przykład na tarasie czy w ogrodzie. Warunki pogodowe często bywają niekorzystne, z tego też powodu przy wyborze donic ogrodowych warto zwrócić uwagę na ich trwałość i sposób wykonania.

Donice odporne na niskie temperatury

Jeżeli rośliny doniczkowe, na przykład iglaki, mają stać na tarasie przez cały rok, to koniecznie trzeba zadbać o to, aby kupić donice mrozoodporne. Zwykłe doniczki mogą zwyczajnie nie wytrzymać skoków temperatur i zaczną pękać przy mroźnych nocach. Donice odporne na mróz wykonane są ze specjalistycznych tworzyw sztucznych. Można je dostać w dobrych sklepach ogrodniczych.

Dodatkowy system nawadniania

Nowością na rynku ogrodniczym, która zyskuje coraz większą popularność są donice ogrodowe z nawadnianiem. System specjalnych kanalików zapewnia równomierne rozprowadzenie wody nawet przez kilka dni. Nie trzeba się więc martwić o to, że roślin uschną z powodu braku wody podczas wyjazdu opiekunów.

Zabezpieczenie przed wiatrem

W warunkach zewnętrznych doskonale sprawdzą się ciężkie donice ceramiczne czy kamienne. Ich masywność i stosunkowo wysoka waga sprawią, że nie tak łatwo będzie je przewrócić, nawet przy mocniejszych podmuchach wiatru. Ciekawym rozwiązaniem są także donice wykonane z drewna, jednak jeżeli mają one stać pod gołym niebem, to koniecznie trzeba je zabezpieczyć impregnatem wzmacniającym ich wytrzymałość. Aranżując ogród warto trzymać się jednej, wybranej wcześniej stylistyki, tak aby wszystkie elementy dobrze ze sobą współgrały.

Źródło: Doniczki z nawadnianiem sklep

Leave a Reply