• asiathemes[at]gmail[dot]com
  • (2)245 23 68

Modny i niewymagający ogród

admin      0    99 Views

Modny i niewymagający ogród

Stworzenie zewnętrznej aranżacji, która zachwyci oczy i jednocześnie nie będzie wymagać wielu godzin pracy jest trudną sztuką. Możesz zdecydować się na pomoc fachowca lub spróbować samodzielnie stworzyć aranżację, która sprawi, że letnia kawa w ogrodzie będzie prawdziwą przyjemnością.

Jak uchronić się przed chwastami?

Jednym z najprostszych rozwiązań dla osób, które nie znoszą pielenia, jest pokrycie okolic roślin włókniną i wysypanie na nią kory. Pomoże ona nie tylko utrzymać wilgoć, ale również zapobiegnie wydostawaniu się na powierzchnię chwastów, których systemy korzeniowe znajdują się pod spodem. Dodatkowo, dekoracje z kory drzewa świetnie prezentują się w połączeniu z wieloma gatunkami drzew, krzewów oraz kwiatów. Jeśli chcesz mimo wszystko cieszyć się pięknym trawnikiem, wypróbuj inne metody. Niemalże każdy oferujący osłonki na drzewka producent gwarantuje, że jego wyroby zapobiegną nie tylko zniszczeniu przez zwierzęta, ale również – odpowiednio dopasowane – mogą stanowić ochronę przed pojawieniem się chwastów w naprawdę trudno dostępnych miejscach.

Donice jak betonowe jak zrobić?

Równie ciekawym rozwiązaniem do wielu ogrodów są betonowe donice. Można oczywiście kupić gotowe produkty, jednak wykonanie takiej osłony samemu daje wiele satysfakcji. Dodatkowo, jej transport jest bardzo trudny, gdy nie posiadamy przyczepki lub dużego auta, które pozwoli na przewiezienie ładunku o znacznym ciężarze. Aby stworzyć własną betonową donicę, wystarczy przygotować nieco betonu, betoniarkę (lub w przypadku niewielkiej ilości – po prostu duży, niepotrzebny pojemnik, w którym wymieszamy je mieszadłem wiertarki) oraz formę – na przykład wykonaną z drobnej siatki. Po wykonaniu odlewu, przed sadzeniem roślin powinniśmy pozwolić, aby doniczka wyschła naturalnie nim posadzimy w niej rośliny.

Pamiętaj o odpowiednim doborze roślin

By ogród rzeczywiście nie wymagał wiele troski i pielęgnacji, postaraj się dobrać gatunki do stanowiska. Gdy w danym miejscu jest duże nasłonecznienie, postaraj się unikać sadzenia w tym miejscu gatunków wymagających dużej wilgotności. Duża ilość słońca z reguły oznacza ograniczony dostęp do wody – jeśli umieścisz tam rośliny, które cenią wilgoć, aby utrzymać ich piękny wygląd, konieczne będzie bardzo częste ich nawadnianie, co jest nie tylko kłopotliwe, ale po prostu trzeba o tym pamiętać. Także rośliny przyzwyczajone do suszy nie odnajdą się w miejscach, gdzie wilgotność podłoża jest naprawdę duża – ich systemy korzenne po prostu zgniją.

Leave a Reply