• asiathemes[at]gmail[dot]com
  • (2)245 23 68

Minimalistyczna łazienka. Jak urządzić modne i proste wnętrze?

admin      0    106 Views

Minimalistyczna łazienka. Jak urządzić modne i proste wnętrze?

Minimalizm jest jednym z ostatnich hitów nie tylko w aranżacji wnętrz – to cały światopogląd, który sprzeciwia się narastającemu konsumpcjonizmowi wyrażonemu przez nadmierne gromadzenie przedmiotów prowadzące do wyniszczania środowiska naturalnego. W minimalistycznym stylu można urządzić każde wnętrze – także łazienkę. Podpowiadamy, jak to zrobić!

Łazienka minimalistyczna – czyli jaka?

Styl minimalistyczny nie ma sztywnych ram, według których należy postępować przy aranżacji wnętrza. Wyraża się on przede wszystkim w ograniczeniu liczby przedmiotów na zasadzie „less is more”, czyli mniej to więcej.

Wobec tego łazienkę w minimalistycznym stylu można urządzić zarówno tak, aby wyglądała nowocześnie, jak i można jej nadać bardziej klasyczny wygląd. Możliwości są różnorodne, jednak należy pamiętać, by nie przesadzać z liczbą kolorów, detali i dekoracji.

Jakie kolory wybrać do minimalistycznej łazienki?

Łazienka w minimalistycznym stylu może mieć różne barwy. Najczęściej jest to uniwersalna biel, która jest także najpopularniejszym kolorem w wystroju tego typu. Biel powoduje, że wnętrza wyglądają na większe niż są w rzeczywistości, stają się rozświetlone. Właśnie dlatego jest to też doskonała propozycja do małych, ciemnych łazienek bez okien.

Zamiast bieli można jednak zdecydować się na inne kolory, na przykład na beże, szarość – płytki imitujące beton lub kamień naturalny, płytki drewnopodobne czy też na płytki heksagony, które są jednym z ostatnich hitów w aranżacji łazienek.

Glazura powinna być jednak prosta, bez ozdobnych dekorów, listew. Można też zdecydować się na pokrycie nią tylko tych ścian, które znajdują się w strefach mokrych – przy prysznicu, wannie, umywalce.

Wyposażenie do minimalistycznej łazienki

Podobnie jak w łazienkach w innym stylu, także w tej minimalistycznej należy zamontować niezbędne wyposażenie, czyli prysznic albo wannę, umywalkę, WC, ewentualnie bidet.

Minimalistyczne wyposażenie łazienek jest proste, najczęściej nowoczesne, nie ma zbędnych dekoracji, a przy tym jest praktyczne, funkcjonalne. Podwieszana miska WC, umywalka nablatowa na blacie lub na szafce, prysznic typu walk-in – to tylko niektóre rozwiązania stosowane w takich wnętrzach.

Stylowe wyposażenie łazienkowe w minimalistycznym stylu można zakupić w sklepie tanialazienka.com w promocyjnych cenach.

Leave a Reply