• asiathemes[at]gmail[dot]com
  • (2)245 23 68

Mała łazienka z wanną w bloku

admin      0    94 Views

Mała łazienka z wanną w bloku

Łazienka o niewielkiej powierzchni stwarza wiele problemów aranżacyjnych. Takie wnętrze o wiele trudniej rozsądnie zaprojektować. Istotnym jest to, aby było ono komfortowe podczas codziennego użytkowania. Czy oznacza to, że wanna kompletnie się nie sprawdzi bądź umywalka wpuszczona w blat? Oczywiście, że nie! Mała łazienka z wanną w bloku może nie stracić na przestronności, o ile każdy element wyposażenia zostanie prawidłowo dopasowany. Istotnym jest, aby wszystkie elementy tworzyły spójną całość. Jak optycznie powiększyć pomieszczenie?

Duża ilość luster

Lustra optycznie powiększają wnętrze. Warto więc umieścić podłużne lustro nad wanną. W ten sposób pomieszczenie zyska przestronności, a także będzie sprawiać wrażenie rozświetlonego. Duża ilość luster prezentuje się również nowocześnie i stylowo. Właśnie dlatego warto wykorzystać je w modernistycznych aranżacjach.

Jasna kolorystyka

Decydując się na montaż wanny w niewielkim pomieszczeniu warto zdecydować się na jasną kolorystykę. Najlepiej, aby kolorem dominującym była biel. Można przełamać ją detalami oraz ozdobami w przeróżnych kolorach. Jasna posadzka oraz ściany to najprostszy sposób, aby wnętrze wydawało się optycznie większe. Ciemne kolory mogą przytłoczyć pomieszczenie. Dobrze jest również wybrać sprzęty sanitarne w jasnych odcieniach.

Odpowiednie oświetlenie

Niewielkie wnętrze powinno zostać rozświetlone. Warto więc postawić nie tylko na oświetlenie główne, które znajduje się na suficie, ale również dodatkowe. Dobrą opcją są światła LED w okolicy półek, czy też luster. Wyglądają one niebanalnie, wiec stanowią znakomitą dekorację wnętrza. Są nie tylko praktyczne, ale również dekoracyjne. Wielkim plusem jest również trwałość i odporność na trudne warunki eksploatacji.

Ograniczona ilość dodatków

Mała łazienka nie powinna zostać ozdobiona zbyt dużą ilością dodatków. O wiele lepiej sprawdzi się w tym przypadku minimalizm. Urządzając niewielkie pomieszczenie należy kierować się zasadą „mniej znaczy więcej”. Dobrze również, jeśli wszelkie elementy (np. chemia łazienkowa) zostały pochowane do szafek lub pojemników. Nie należy przechowywać zbyt dużej ilości produktów na wierzchu.
Wanna w małej łazience z pewnością odbierze sporą ilość przestrzeni, jednak wystarczy kierować się powyższymi zasadami, aby wnętrze wydawało się optycznie większe. Dzięki nim aranżacja będzie niesztampowa, a łazienka nabierze unikatowego wyrazu. Szczególną uwagę należy również zwrócić na rodzaj wanny. Być może w danym wnętrzu o wiele lepiej sprawdzi się model narożny.

Leave a Reply