• asiathemes[at]gmail[dot]com
  • (2)245 23 68

Korniki – jak sobie z nimi radzić?

admin      0    103 Views

Korniki – jak sobie z nimi radzić?

Drewno jest materiałem niezwykle wdzięcznym, który prezentuje się niebywale elegancko i efektownie w każdym domu. Bardzo często decydujemy się na drewniane podłogi, meble, dzięki temu można mieć pewność, że takie elementy wyposażenia długo posłużą, co więcej po latach można poddać je renowacji. Niestety nie tylko my lubimy drewno, mowa tu oczywiście o kornikach, które mogą skutecznie psuć nasze meble, podłogi, a nawet domy.

Skąd wiadomo, że mamy korniki w domu?

Rozpoznanie tego, że mamy korniki w domu jest dość proste. Po pierwsze w drewnie można znaleźć małe otworki, z których wysypuje się mączka, po drugie korniki czasami można nawet usłyszeć, szczególnie w czasie, jak konsumują drewno. Zwalczanie korników nie jest takie proste, jak się wydaje, niemniej jednak można sobie z nimi poradzić.

Jak pozbyć się korników?

Metod na pozbycie się korników jest dużo. Można próbować od domowych sposobów, jednak trudno zagwarantować czy będą skuteczne. W przypadku dużych siedlisk drewnojadów, raczej nasze starania pójdą na marne. Niektórzy decydują się na wstrzykiwanie w otwory terpentyny lub mikstury z terpentyny i nafty, inni pocierają meble przekrojoną cebulą. Takie domowe metody niestety nie zawsze okażą się skuteczne.
Jeżeli problem jest duży i korniki zwalczanie się rozprzestrzeniły na dobre lepszą opcją będzie wezwanie specjalistów, którzy mają sprawdzone metody. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że na pewno uda nam się pozbyć intruzów z naszego domu z naszych mebli.

Leave a Reply