• asiathemes[at]gmail[dot]com
  • (2)245 23 68

Jakie są najbardziej popularne uszczelniacze?

admin      0    105 Views

Jakie są najbardziej popularne uszczelniacze?

Uszczelniacze to najczęściej gumki lub specjalne płyny, których zadaniem jest – jak sama nazwa wskazuje – uszczelnianie. Co ważne, różne części samochodu wymagają różnych form uszczelnienia. Przyjrzyjmy się, więc najbardziej popularnym rodzajom uszczelniaczy. Jakie są? W jakiej formie można je znaleźć? Do czego się ich używa?

W płynie w butelce lub butelce z aplikatorem

Uszczelniacz do chłodnic ma najczęściej formę płynną. Jego zadaniem jest ochrona komory spalania silnika przed przedostawaniem się do niej płynu chłodzącego.Specjalna ciecz wypełnia wszelkie pęknięcia i otwory w systemie chłodzenia i uszczelnia je. Również uszczelniacz klimatyzacji może występować w formie płynu. Zazwyczaj jest on w butelce ze specjalnym aplikatorem z szybkozłączką, który ułatwia użycie środka. Jego zadaniem jest uniemożliwienie wycieku czynnika chłodzącego. Ważne jest jednak, by sam środek nie przedostawał się do innych części niż te, które znajdują się w układzie klimatyzacji. Zadaniem takich preparatów jest blokowanie czynnika chłodzącego przy równoczesnym nie uszkodzeniu pozostałych części.

Pierścień, czyli oring

To uszczelka w formie pierścienia wykonanego z elastycznego materiału np. gumy. W takiej formie występuje uszczelniacz wału korbowego. Zazwyczaj uszczelkę należy wymienić, co 120 000 do 150 000 przejechanych kilometrów. Zadaniem uszczelniacza jest nie przepuszczanie oleju, jeśli więc wycieka to niezawodny znak, że trzeba sprawdzić w jakim stanie jest oring.

Leave a Reply