• asiathemes[at]gmail[dot]com
  • (2)245 23 68

Jaki kolor elewacji będzie najlepszy?

admin      0    116 Views

Jaki kolor elewacji będzie najlepszy?

Fasada domu pełni funkcję reprezentacyjną. Przyciąga ona spojrzenia, a więc powinna zostać zaprojektowana z najwyższą starannością. Wybór odpowiedniego koloru elewacji nie zawsze jest prosty – do wyboru mamy szereg ciekawych wariantów. Ważne jest to, aby wybrać odcień, który nie tylko będzie zgodny z osobistymi upodobaniami, ale również spójny z otoczeniem. Sprawi to, że budynek będzie prezentować się elegancko, a jednocześnie nowocześnie.

Najmodniejsze kolory elewacji

Projekt elewacji powinien umożliwić porównanie ze sobą kilku różnych kolorów. Aktualnie w najgorętszych trendach znajdują się neutralne barwy, czyli biel, szarość, grafit, czy też czerń. Oczywiście wykończenie budynku nie musi być jednokolorowe – to, jaki efekt uzyskamy jest kwestią bardzo indywidualną.

Minimalistyczne fasady wybierane są przede wszystkim przez osoby, które nie lubią przepychu. Elementy dekoracyjne świetnie prezentują się w okolicy drzwi wejściowych, balkonu, czy też tarasu. Nie są one obowiązkowe, jednak mogą nadać niepowtarzalnego charakteru.

Aplikacja do projektowania

Jeśli ne masz pojęcia, jaki kolor fasady wybrać, to pobierz na swój telefon prostą w obsłudze aplikację. Program do projektowania elewacji sprawia, że w ciągu kilku chwil sprawdzimy, które rozwiązanie jest najkorzystniejsze. Osoby z niego korzystające nie muszą posiadać specjalistycznej wiedzy.

Wizualizacje 3D wymagają jedynie posiadania zdjęcia wyjściowego, które przedstawia dany budynek. Możemy zapisać stworzone projekty, a następnie porównać je w wolnym czasie. Pamiętajmy, że jest to inwestycja na lata, a więc decyzji nie należy podejmować zbyt pochopnie.

Leave a Reply