• asiathemes[at]gmail[dot]com
  • (2)245 23 68

Jak wykończyć elewację nowoczesnego domu?

admin      0    287 Views

Jak wykończyć elewację nowoczesnego domu?

Nowoczesne budownictwo przyciąga uwagę ciekawą formą i materiałami. Zobacz, w jaki sposób można wykończyć elewację domu jednorodzinnego w nowoczesnym stylu!

Najlepsze kolory na elewację nowoczesnego domu

Ściany zewnętrzne w przypadku nowoczesnej architektury przybierać mogą różnorodne barwy. Jakie modne elewacje domu w nowoczesnym stylu warto wziąć pod uwagę? Zdecydowanie najczęściej wybierana jest biel, zarówno w jej śnieżnobiałym odcieniu, jak i tym lekko zgaszonym. Ciekawą alternatywą dla bieli będzie też jasna szarość. Świetnie prezentują się również beż oraz kolor szarobeżowy. Można też zdecydować się na ciemniejsze kolory, na przykład na elewację antracytową, a nawet czarną.

Elewacja domu nowoczesnego z łączonych materiałów

Połączenie ze sobą kilku materiałów to świetny pomysł, aby elewacja domu nowoczesnego prezentowała się oryginalnie. Najczęściej wykorzystuje się wtedy materiały jak biały tynk i drewno albo jego imitacja lub okładziny kamienne i betonowe w innych odcieniach. Kontrastowe materiały umieszczane są wtedy na poszczególnych elementach budynku, na przykład na jego parterze, jednej ze ścian.

Nowoczesna i modna elewacja z blachy

Coraz częściej pomysły na elewację domu nowoczesnego obejmują również blachę, która stosowana jest również do krycia dachów. Taki trend widać szczególnie w przypadku domów typu moden barn, które nazywane są nowoczesnymi stodołami. Do krycia elewacji stosuje się najczęściej blachę na rąbek, która dobrze nadaje się zarówno do stosowania jako materiał dekarski, jak i elewacyjny. Blacha świetnie łączy się również z elementami z drewna, cegłą klinkierową, betonem.

źródło: elewacyjnie.pl

Leave a Reply