• asiathemes[at]gmail[dot]com
  • (2)245 23 68

Implanty zębów

admin      0    102 Views

Implanty zębów

Jednym z najbardziej istotnych elementów wyglądu człowieka są zęby. Mogą one sprawić dobre pierwsze wrażenie. Jednakże zęby wyrastają człowiekowi tylko raz. Na skutek wystąpienia różnego rodzaju czynników człowiek może być pozbawiony swoich zębów i na skutek tego pozbawiony uśmiechu i pewności siebie. Posiadanie pięknego uśmiechu często daje pozytywne efekty w różnych dziedzinach życia takich jak praca czy też kontakty towarzyskie. Istnieją pewne sprawdzone metody na poprawę uśmiechu.

smigiel.net – Implanty zębów

Idealnym rozwiązaniem, stosowanym od wielu lat, są implanty zębów. Są one rozwiązaniem w pełni bezpiecznym, a także korzystnym cenowo. Coraz częściej są one stosowane podczas zabiegów dentystycznych związanych z brakiem uzębienia. Implant jest śrubką wykonaną z tytanu, która staje się nowym korzeniem dla zęba. Na implancie montowany jest sztuczny ząb w postaci korony ceramicznej. Korona ceramiczna może przybierać różne odcienie, które powinny być dostosowane do reszty posiadanych zębów. Jeszcze parę lat temu implanty zębów były bardzo drogim rozwiązaniem, lecz teraz się to zmieniło i są one dostępne dla każdego.

Koszt implantów

Koszt, który należy ponieść za wstawienie implantów jest dość zróżnicowany. Zależy on od wielu czynników, wśród których można wymienić producenta implantu, a także rodzaj implantu. Ceny samego implantu wahają się od około 1800 do 4000 złotych. Jednakże do ceny implantu należy dodać także inne występujące koszty tego zabiegu. Wśród nich można wymienić koszt konsultacji z lekarzem wraz z wykonaniem badania RTG, a także koszt usługi samego umiejscowienia implantu. Do tego dochodzi koszt korony ceramicznej, której ceny zaczynają się od około 1500 złotych. Podsumowanie wszystkich kosztów ukazuje realną cenę wstawienia implantu, która może wynieść około 5600 zł. Można zauważyć, że jest to kwota wciąż niemała.

Implanty całej szczęki

Implanty całej szczęki są dość kosztowne, z uwagi na fakt, iż cena pojedynczego zęba wynosi około 5600 złotych. Przy rozważaniu wstawienia implantów całej szczęki warto poszukać zniżek w gabinetach dentystycznych. Jednakże kwestie rabatów zawsze są ustalane z klientem indywidualnie. Uśmiech, który składa się wyłącznie z implantów może wynieść od około 50000 do nawet 100000 złotych. Jednakże wstawienie implantów jest warte pięknego uśmiechu. Implanty można wstawić w wielu wyspecjalizowanych do tego gabinetach dentystycznych i klinikach, wśród których można wymienić między innymi obiekt taki jak klinika implantologiczna w Katowicach.

Leave a Reply