• asiathemes[at]gmail[dot]com
  • (2)245 23 68

Drabinki gimnastyczne w domu – jakie ćwiczenia można na nich wykonać?

admin      0    108 Views

Drabinki gimnastyczne w domu – jakie ćwiczenia można na nich wykonać?

Drabinki gimnastyczne do domu to doskonały pomysł na zajęcia korekcyjne dla dziecka, rehabilitację czy po prostu zabawę. Jednak bardzo istotnym jest, aby w odpowiedni sposób wykorzystywać ten sprzęt – przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa, a także techniki. Jakie ćwiczenia można wykonywać na drabinkach?

Przede wszystkim – rozgrzewka

Nim zdecydujesz się na rozpoczęcie ćwiczeń, koniecznie pamiętaj o przeprowadzeniu rozgrzewki. Potruchtaj w miejscu, pokręć przez chwilę głową, rozluźnij nadgarstki. Bez tego, możesz nabawić się kontuzji! Każda sesja treningowa powinna rozpocząć się od rozgrzewki i zakończyć rozciąganiem i rozluźnianiem mięśni, nawet gdy planujesz wykonać tylko kilka powtórzeń.

Podciąganie

Jednym z ćwiczeń, jakie możesz wykonać na drabince, jest podciąganie. To aktywność, którą mogą podjąć już kilkuletnie dzieci – przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Należy pamiętać o tym, że dolną partię ciała dźwigamy mięśniami brzucha, bez „szarpania”. W innym przypadku – możemy nabawić się kontuzji.

Wspinanie się – dla mało zaawansowanych

To ćwiczenie, które mogą wykonywać nawet 2-3-letnie dzieci (pod nadzorem rodzica!). Możliwość wspinania się na drabinkę będzie stanowić doskonały trening motoryczny i sprawi, że dziecko szybciej opanuje kolejne umiejętności ruchowe. Pamiętaj jednak, by znajdować się w pobliżu dziecka, gdy zezwalasz mu na tego typu zabawę.

Przysiady

Przy domowych drabinkach można również wykonywać przysiady. To rozwiązanie korzystne dla osób, które nie są w stanie odtworzyć całego ćwiczenia bez jakiegokolwiek wsparcia. Dzięki drabinkom, trening dolnych partii ciała będzie możliwy również dla tych, którzy mają niewielkie kłopoty motoryczne.

Brzuszki

Jednym z powszechniejszych, szkolnych zastosowań drabinek, są brzuszki. Osoby o słabszych mięśniach brzucha miewają trudności z utrzymaniem nóg na podłożu, gdy unoszą górną część tułowia. Umieszczając stopy pod najniższym szczebelkiem drabinki – można uchronić się przed taką sytuacją, zwiększając efektywność ćwiczeń.

Artykuł powstał we współpracy z https://romana.com.pl/kategoria-produktu/drabinki-gimnastyczne/ // romana.com.pl/kategoria-produktu/drabinki-gimnastyczne/

Leave a Reply