• asiathemes[at]gmail[dot]com
  • (2)245 23 68

Dobrze wybrany fotelik rowerowy dla dzieci

admin      0    103 Views

Dobrze wybrany fotelik rowerowy dla dzieci

Wybór odpowiedniego fotelika rowerowego dla dzieci to nie lada wyzwanie, ponieważ wszystkim nam zależy na ogromnym bezpieczeństwie naszych pociech. Zanim więc przystąpimy do zakupów, warto zapoznać się z zadami,, którymi powinniśmy się kierować.

Jaki fotelik rowerowy wybrać?

Jeżeli zastanawiasz się jaki fotelik rowerowy wybrać? to znaczy, że czas poznać kilka najważniejszych informacji, którymi powinniśmy kierować się wybierając tego typu sprzęt. Decydując się na zakup fotelika rowerowego należy zdawać sobie sprawę z tego, że mamy 3 możliwości, to znaczy na rynku dostępne są różne rodzaje fotelików: pierwszym z nich jest fotelik montowany z przodu (tzw. fotelik na kierownicę), fotelik montowany z tyłu na ramię podsiodłową lub bagażnik, a także przyczepka rowerowa. Większość rodziców zgodnie podkreśla, że najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem wożenia dzieci jest wspomniana przyczepka. Dzięki niej dziecko nie jest narażone na upadek i wygodnie siedzi, ma też dużo miejsca, zaś sama przyczepka jest dobrze widoczna dla innych uczestników ruchu. Tu jednak należy mieć na uwadze również fakt, że zakup przyczepki jest też dużo większym wydatkiem niż zakup samego fotelika.

Standardy bezpieczeństwa

Foteliki rowerowe dla dzieci muszą spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa, które to przyjmowane są przez producentów fotelików. Z tego też względu należy poszukiwać takich fotelików lub też przyczepek, które spełniają normy bezpieczeństwa zgodnie z Europejską Normą. By norma bezpieczeństwa została spełniona, zaś dzieci podróżowały bezpiecznie, konieczne jest przed samym zakupem tego typu wyposażenia sprawdzić do jakiej wagi dedykowany jest dany produkt. Standardowo na rynku znajdziemy foteliki z limitem do 15 lub 22 kg. Co więcej, foteliki rowerowe dla dzieci muszą być wyposażone w pasy bezpieczeństwa, a tu najlepiej sprawdzają się tak zwane pięciopunktowe pasy. Warto zwrócić też uwagę na samą zabudowę boków fotelika, a także na montaż fotelika (czy jest on wygodny i szybki w obsłudze).

Ważne elementy gwarantujące wygody dzieciom

Dobrej jakości foteliki rowerowe dla dzieci powinny być też wyposażone w podnóżek. Choć wiele osób nie zwraca na nie uwagi to jednak są one bardzo przydatne, zaś regulacja oraz możliwość zapięcia stóp dziecka sprawia, że dzieci nie włożą nóg w szprychy. Co więcej na rynku dostępne są też foteliki z tak zwanym regulowanym siedziskiem, co dodatkowo podnosi komfort jazdy małego pasażera. Przewożąc dzieci w fotelikach koniecznie należy wyposażyć się też w dodatkowe elementy zwiększające ich bezpieczeństwo, a mianowicie w kask oraz elementy odblaskowe.

Leave a Reply