• asiathemes[at]gmail[dot]com
  • (2)245 23 68

Dlaczego warto zdecydować się na płyty kanałowe?

admin      0    108 Views

Dlaczego warto zdecydować się na płyty kanałowe?

Płyty kanałowe są żelbetonowymi elementami stropowymi posiadającymi otwory (stropy), które biegną przez całą ich długość, co umożliwia im nie tylko na zmniejszenie ciężaru prefabrykatów, ale również zostaje zachowana zaprojektowana nośność stropu.

Czym wyróżniają się płyty kanałowe?

Elementy płyt kanałowych wyróżniają się przede wszystkim bardzo dobrą izolacyjnością akustyczną. Ponadto produkt umożliwia na zdecydowanie szybsze wykonanie większych powierzchni stropów.

Płyty kanałowe można zastosować w budownictwie mieszkaniowym, budynkach użyteczności publicznej czy budownictwie przemysłowym.

Dlaczego warto zdecydować się na ten rodzaj płyt?

Płyty przede wszystkim dostępne są na rynku w niskiej cenie w przeliczeniu na 1 metr kwadratowy stropu. Ponadto do atutów tego rodzaju płyt należy koniecznie zaliczyć szybki i łatwy montaż (także w zimowych warunkach). Produkt cechuje również bardzo dobra izolacyjność akustyczna. Płyty kanałowe są również odporne na korozję.

Dlaczego warto zdecydować się na płyty kanałowe sprężone?

Jest to bowiem rozwiązanie poszukiwane przede wszystkim przez inwestorów. Pozwala na skrócenie czasu montażu stropu, jednocześnie gwarantując nie tylko redukcję kosztów, ale również wygodę montażu. Produkt obecnie jest wykorzystywany głównie na wielkopowierzchniowych budynkach, gdzie jest wymagana duża rozpiętość. W zależności od specyfikacji danego projektu, rekomendowane jest dobranie wysokości konstrukcyjnej produktu oraz odpowiedniego rodzaju zastosowanego zbrojenia.

Leave a Reply