• asiathemes[at]gmail[dot]com
  • (2)245 23 68

Dlaczego warto rzucić palenie?

admin      0    103 Views

Dlaczego warto rzucić palenie?

Żadne używki nie są dobre dla naszego organizmu. Papierosy nierzadko prowadzą do wielu poważnych chorób, a dodatkowo mogą doprowadzić do przedwczesnej śmierci. Wiele młodych osób nie dopuszcza do siebie negatywnych myśli i nie analizuje potencjalnych konsekwencji zdrowotnych. To ogromny błąd! Oczywiście na zmianę stylu życia nigdy nie jest za późno, jednak im szybciej uporamy się z nałogiem, tym mniej dotkliwe zmiany zajdą w naszym organizmie. Pamiętajmy, że większość z nich jest nieodwracalnych.

Niezdrowe pobudzenie

Mogłoby się wydawać, że na co dzień nie odczuwamy nieprzyjemnych skutków palenia papierosów. Nic bardziej mylnego. Nie każdy wie, że omawiana używka wcale nie uspokaja, a więc kompletnie nie pomaga w stanach silnego stresu oraz negatywnych emocji. Wydaje nam się, że zapewnia ona upragnione ukojenie dla układu nerwowego, jednak jest to jedynie siła perswazji.

Papierosy pobudzają, ponieważ podnoszą ciśnienie krwi. Z tego powodu ryzyko wystąpienia chorób serca znajduje się na wysokim poziomie. Nie można również zapomnieć o zawale, czy też udarze.

Spadek wydolności organizmu

Zastanawiasz się, jak rzucić palenie? Przede wszystkim musisz zrozumieć, że nałóg wpływa negatywnie niemal na każdy obszar życia. Odpowiada on za spadek wydolności organizmu. Sprawia to, że nawet lekki wysiłek fizyczny jest prawdziwym wyzwaniem, a zadyszka pojawia się po pokonaniu kilku pięter.

Nie można równie pominąć wpływu papierosów na jakość życia seksualnego. Długotrwałe palenie bardzo często powoduje zaniki potencji. Jest to wynikiem m.in. rozregulowania pracy układu krwionośnego.

Dowiedz się więcej: https://www.wypalarnia.com.pl/

Leave a Reply