• asiathemes[at]gmail[dot]com
  • (2)245 23 68

Czym powinna wyróżniać się szafa garażowa?

admin      0    117 Views

Czym powinna wyróżniać się szafa garażowa?

Mocna i stabilna szafa garażowa to inwestycja na lata. Trzeba wiedzieć, że nawet w momencie przeprowadzki można zabrać ją ze sobą, co stanowi niewątpliwą zaletę. Nie ma konieczności naruszania konstrukcji budynku, co jest ważne, gdy mebel umieszczany jest np. na parkingu podziemnym. Boksy występują w różnorodnych wariantach, a dodatkowo istnieje możliwość ich swobodnej konfiguracji. Nie można również zapomnieć o konstrukcjach projektowanych na indywidualny wymiar. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy pragną zainwestować gotówkę raz, a porządnie.

Optymalna wytrzymałość

Garaż jest specyficznym pomieszczeniem, które narażone jest na negatywne oddziaływanie wielu czynników. Właśnie dlatego boksy garażowe muszą być wykonywane z certyfikowanych tworzyw, które spełniają rygorystyczne normy. Najczęściej jest to stal malowana proszkowo, która jest w stu procentach odporna na działanie wilgoci. Dzięki temu nie trzeba obawiać się procesów korozyjnych, które mogłyby pojawić się po pewnym czasie. Rdza osłabia tworzywo, a tym samym zwiększa ryzyko jego uszkodzenia.

Należy wiedzieć, że szafy garażowe są dość ciężkie. Priorytetem jest osiągnięcie maksymalnej stabilności. Zbyt lekka konstrukcja mogłaby przewrócić się pod wpływem obciążenia. Ponadto tego rodzaju meble nie są zwykle przytwierdzane na stałe. Muszą być one w stu procentach ergonomiczne i przystosowane do intensywnego użytkowania. Tutaj liczą się nawet najmniejsze detale. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie dobrze jest sprawdzić np. rodzaj drzwi, czy też system zabezpieczeń.

Estetyczne wykonanie

Boks garażowy nie powinien szpecić wnętrza. Największym zainteresowaniem cieszą się modele w minimalistycznym, a zarazem modernistycznym stylu. Doskonale wpasowują się one w otoczenie, a tym samym prezentują się atrakcyjnie pod względem wizualnym. Wielu producentów umożliwia wybór dowolnego koloru z palety RAL, co można uznać za sporą zaletę. Dzięki temu boks będzie pod każdym względem dopasowany do osobistych preferencji.

Oczywiście liczy się również wnętrze mebla, które powinno zostać zaprojektowane na podstawie specyfikacji dostarczonej przez klienta. Zleceniodawca może zdecydować o m.in. rozmieszczeniu półek, uchwytów, czy też innych dodatkowych akcesoriów. W tym temacie panuje pełna swoboda, jednak należy upewnić się, że wybrany wykonawca oferuje również konstrukcje na wymiar. Zwykle są one nieco droższe, jednak o wiele lepiej wpasowują się w dane wnętrze. Jest to świetna opcja dla tych, którzy chcą maksymalnie wykorzystać wolną przestrzeń.

Leave a Reply