• asiathemes[at]gmail[dot]com
  • (2)245 23 68

Czy kawa może odchudzać? Wpływ kawy na sylwetkę

admin      0    114 Views

Czy kawa może odchudzać? Wpływ kawy na sylwetkę

Artykuł został napisany wraz z stroną dietaisuplementy.pl

Dla niektórych kawa jest niezbędnym elementem codziennego rytuału o poranku. To napój zawierający w sobie wiele wartościowych substancji czynnych. Często można usłyszeć również o odchudzającym działaniu kawy. Jak jest naprawdę?

Dlaczego warto pić kawę?

Napar z kawy jest znany ludzkości już od wielu wieków. Znajdująca się w nim kofeina ma silne działanie pobudzające i redukuje uczucie zmęczenia. Dodatkowo może poprawiać koncentrację i spostrzegawczość. Poza kofeiną w kawie znajdują się tysiące innych związków, w tym flawonoidy o działaniu antyoksydacyjnym, witaminy i minerały.

Codzienna dieta zawierająca nie więcej niż 2 filiżanki kawy dziennie jest korzystna dla zdrowia. Wspomaga pracę układu pokarmowego, zmniejsza niebezpieczeństwo miażdżycy, chorób neurodegeneracyjnych jak choroby Alzheimera i Parkinsona, a nawet ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2.

Warto jednak pamiętać o tym, że kawy nie powinny w dużych ilościach pić osoby z nadciśnieniem tętniczym, wrzodami żołądka i dwunastnicy, ponieważ może na spowodować zaostrzenie dolegliwości. Także powinny zrezygnować z niej osoby z niedoborami magnezu i wapnia.

Kawa na odchudzanie – czy to działa?

Jednym z atutów kawy jest również jej wpływ na odchudzanie. Zawarte w niej substancje czynne powodują przyspieszenie metabolizmu całego ciała, przez co możliwe jest szybsze spalenie nadmiaru kalorii w dążeniu do wymarzonej sylwetki.

Najlepsze właściwości wykazuje zielona kawa, czyli kawa z niepalonych ziaren, która zawiera duże ilości kwasu chlorogenowego aktywującego lipolizę tłuszczów. Również redukuje wchłanianie tłuszczów w przewodzie pokarmowym, dlatego stopniowo wspiera utratę kilogramów.

Warto jednak pamiętać, że w uzyskaniu takiego efektu konieczne jest systematyczne picie kawy – bez cukru czy mleka, ponieważ podwyższają one jej kaloryczność.

Cappuccino MCT – kawa, z którą możesz schudnąć

Dla tych osób, które chciałyby cieszyć się pysznym smakiem kawy, a także dążyć do smuklejszej sylwetki, powstała specjalna odmiana kawy – Cappuccino MCT. To rodzaj suplementu diety, który przeznaczony jest do przygotowywania tego ciepłego napoju.

Cappuccino MCT zawiera nie tylko starannie wyselekcjonowane odmiany kaw arabika i robusta, lecz także dodatkowe składniki jak:
– olej MCT
– inulina
– guarana
– chrom
– garcinia cambogia
– kompleks ID-alG

Suplement diety Cappuccino MCT nie tylko skutecznie wspiera metabolizm i spalanie tłuszczów, ale również wyśmienicie smakuje, dlatego to najlepszy wybór dla osób, które nie chcą rezygnować ze swojej ulubionej kawy z mlekiem nawet podczas kuracji odchudzającej.

Leave a Reply