• asiathemes[at]gmail[dot]com
  • (2)245 23 68

Ćwiczenia czynią mistrza

admin      0    118 Views

Ćwiczenia czynią mistrza

Każdy człowiek, który rozpoczyna ćwiczenia fizyczne, może czuć się trochę zniechęcony tym, że ćwiczenia to nierzadko pot i zmęczenie. Tym bardziej w ten sposób może zniechęcić się dziecko, które jeszcze nie rozumie długofalowych pozytywnych skutków ćwiczeń fizycznych.

Domowe ścianki wspinaczkowe i Romana – Domowe drabinki gimnastyczne dla dzieci

Każdy rodzic ma możliwość stworzenia dla swojego dziecka odpowiednich warunków do ćwiczeń we własnym domu. Rolą rodzica jest zaszczepić w dziecku miłość do sportu i aktywności fizycznej. Taka postawa z pewnością będzie procentować w przyszłości kiedy dziecko wyrośnie na aktywnego fizycznie i rozmiłowanego w sporcie dorosłego. Czego Jaś się nie nauczy tego Jan nie będzie umiał. To podstawowa zasada, której trzeba przestrzegać. Posiadanie we własnym domu drabinki gimnastycznej dla dzieci oraz domowej ścianki wspinaczkowej z pewnością przyczyni się do tego, że dziecko chętniej będzie uczestniczyć w zajęciach sportowych, ponieważ te zajęcia będą w zasięgu ręki. Bardzo często w systematycznym uczęszczaniu na zajęcia sportowe przeszkadza długi czas dojazdu, a także po prostu uciążliwy dojazd na te zajęcia fizyczne. Wiele dzieci rezygnuje z powodu przemęczenia. A kiedy sprzęty znajdują się w domu, nie ma już wymówki i trzeba z nich korzystać często i owocnie. To znacznie przyczynia się do poprawy kondycji fizycznej u dzieci.

Działania dla dobra maluchów i nastolatków

Nauczyciele wychowania fizycznego i eksperci w zakresie aktywności fizycznej u dzieci od lat narzekają na to, że tendencje się zmieniają, dzieci coraz częściej cierpią na nadwagę i otyłość, ponieważ nie mają wystarczająco dużo ruchu i odżywiają się niezdrowo. Trzeba zrobić wszystko co możliwe, aby zapobiec temu, żeby dzieci chorowały z powodu małej ilości ruchu, a także złych nawyków żywieniowych. Każde dziecko powinno mieć rodzica lub opiekuna który będzie zdawał sobie sprawę jak ważna jest aktywność fizyczna i zdrowa dieta. Oczywiście pewne ustępstwa raz na jakiś czas nie są niczym złym. Jednakże reguły powinny być jasne i klarowne dla opiekuna i dziecka.Na pewno słodycze nie powinny codziennie gościć w menu dziecka. Na szczęście obecnie pilnuje tego również szkoła, nauczyciele i opiekunowie w przedszkolu. Nie ma już sklepików szkolnych, w których bez ograniczeń można kupować słodycze.Takie współdziałanie na rzecz dobra dzieci może przynieść tylko pozytywne skutki. Dlatego warto z sympatią patrzeć na każde działania dla dobra maluchów i nastolatków. Ćwiczenie czyni mistrza, w każdej

Leave a Reply