• asiathemes[at]gmail[dot]com
  • (2)245 23 68

3 sposoby na praktyczne urządzenie małej łazienki

admin      0    101 Views

3 sposoby na praktyczne urządzenie małej łazienki

Zdaniem wielu osób aranżacja małej łazienki to spore wyzwanie. Musimy na niewielkiej przestrzeni zmieścić wszystkie potrzebne rzeczy, których zazwyczaj kupujemy więcej wraz z upływem czasu. A przy okazji zadbać o to, żeby wnętrze nie stało się nagle zagracone i straciło swój urok. Na szczęście urządzanie małej łazienki trójmiasto nie jest wcale tak skomplikowane, jak by się mogło wydawać. Dzięki kilku sprytnym sztuczkom możesz zyskać dodatkową przestrzeń oraz optycznie powiększyć całe pomieszczenie bez wydawania mnóstwa pieniędzy. Najwyższy czas je poznać!

Im większe wyposażenie, tym więcej miejsca

Choć z pozoru brzmi to nielogicznie, duże meble świetnie nadają się do optycznego powiększenia wnętrza. Kiedy kupujesz do łazienki mnóstwo rzeczy niewielkich rozmiarów, to tworzysz wrażenie ciasnoty oraz zbędnego zagracenia. Dlatego na przykład o wiele lepszym rozwiązaniem będzie zakup dwóch dużych szafek zamiast kilkunastu małych półek i koszyczków. Podobna zasada dotyczy wyboru prysznica albo umywalki. Zanim rozpoczniesz dokładne projektowanie łazienki, odwiedź kilka sklepów i znajdź prysznic, który będzie duży oraz dobrze dopasowany do wymiarów całego pomieszczenia. Dobrym wyborem będzie kabina narożna, która nie zajmie całego dostępnego miejsca, ale dzięki swoim wymiarom doda łazience przestronności i zapewni domownikom większy komfort.

Zadbaj o wygodne wejście

Kiedy otwierasz drzwi do łazienki i uderzasz nimi w szafkę, od razu wiesz, że to pomieszczenie nie należy do zbyt dużych. W dodatku gdy podczas wchodzenia do środka musisz wykonywać różnego rodzaju manewry, by ominąć wszystkie przeszkody, łazienka też automatycznie traci w Twoich oczach centymetry. Dlatego podczas projektowania łazienki warto zadbać o to, by wejście było jak najbardziej komfortowe oraz przestronne, a nie zagracone. Dobrym pomysłem jest także umieszczenie lustra naprzeciwko drzwi. Dzięki temu wchodząc do pomieszczenia, nie trafimy od razu na prysznic, ale zobaczymy większą, dobrze zagospodarowaną przestrzeń.

Rozświetl swoje wnętrze

Odpowiednio dobrane oświetlenie potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Kiedy wchodzimy do jasnych pomieszczeń, od razu sprawiają one wrażenie większych oraz czystszych. Dlatego jeśli nie masz w łazience okien, powinieneś zainwestować w dodatkowe kinkiety albo w lepsze oświetlenie lustra. Poza tym warto rozpocząć projektowanie łazienki od wyboru odpowiednich kolorów ścian oraz płytek. Najlepszym sposobem na efektowne powiększenie wnętrze będzie użycie jasnych, pastelowych odcieni. Świetny rezultat dadzą także błyszczące wykończenia, które odbijają światło. Z tego powodu lepiej zrezygnować z matowych płytek albo szafek i zdecydować się na lakierowane meble.

Leave a Reply